E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Klajda Gjosha

Etiketim: Klajda Gjosha

Ministri gjerman Roth: Perspektiva europiane e Ballkanit perëndimor i shërben sigurisë...

Gjermania mbështetje për procesin e integrimit. Gjosha: Avancimi me axhendën europiane, shtysa më e mirë për qytetarët Ministrja e Integrimit Europian,Klajda Gjosha priti sot në një...

Ministri gjerman i Shtetit Roth në Shqipëri

Ministri i Shtetit për Evropën, Michael Roth udhëton sot (19.12.) për bisedime në Tiranë. Ai do të diskutojë programin e reformave të qeverisë shqiptare...

Integrimi, Gjosha: Vazhdimësia e procesit, mekanizmi për një Shqipëri me standarde...

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, e sheh vazhdimësinë e procesit të integrimit si një mekanizëm për të ndërtuar një Shqipëri me standarde europiane. Gjosha...

Gjosha: Jemi optimistë për dhjetorin. Proces i njëjtë si Serbia

“Në këtë rast ne kemi një deklaratë politike dhe unë e quaj të pavend në fakt për të komentuar një deklaratë e kujtdo  deputeti,...

Gjosha në Forumin e Vjenës, në fokus Euroskepticizmi dhe kriza e...

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori sot pjesë në Forumin “E ardhmja e Europës, perspektivat e reja”, aktivitet i mbajtur në Vjenë. Në forumin...

Integrimi, Gjoshaj: Po punohet për strukturat negociuese

Komisioni Europian i dha dritën jeshile Shqipërisë me rekomandimin për hapjen e negociatave dhe tashmë pritet vendimi i vendeve anëtare. Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha,...

Integrimi, Gjosha: Reforma në drejtësi nuk nënkupton vetëm burgosje të politikanëve

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha në një intervistë dhënë për “Ora News” u shpreh optimiste se Shqipëria do të marrë një rekomandim pozitiv në...

Kanabisi, Klajda Gjosha: S’është e mjaftueshme vetëm puna e policisë

Ministrat e LSI-së në kabinetin qeveritar të Ramës janë në një linjë.  Situata e kanabisit është një sfidë e madhe dhe nuk është e...

LSI do në listat parlamentare përfaqësimin e grave me 50 %

LSI synon  që të forcojë rolin e gruas  në këtë forcë politike. Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim Klajda Gjosha  gjatë një takimi...

Gjosha dhe Kryemadhi: LSI nuk është shtojcë e asnjërës parti

LSI nuk është shtojcë e asnjë partie politike në vend, por është një forcë që ka integritetin e saj. Me këto fjalë u është...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...