E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Klajda Gjosha

Etiketim: Klajda Gjosha

LSI apel qeverisë: Tërhiq votën kundër SHBA në OKB, mania për...

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati është thirrur në interpelancë lidhur me votën në OKB për Jeruzalemin. Mbi këtë votë të Shqipërisë, që ka nxitur...

Klajda Gjosha: Shqipëria e ka humbur trenin e 2025

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka komentuar sot procesin e integrimit të vendit në BE. Në një intervistë për “Top Show”, Gjosha thotë se...

Treni i diktaturës, Gjosha: Mania e pushtetetit po shkatërron integrimin në...

Sot Komisioni i BE-së do të diskutojë për zgjerim të bllokut duke përfshirë vendet e Ballkanit Perëndimor, dhe kur do të ndodhin anëtarësimet e...

Gjosha: E rëndë të flasësh sot për reformën në drejtësi, po...

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha e ftuar në "Tonight Ilva Tare" në Ora News, tha se sot është e rëndë të flasësh për reformën...

Gjosha: PS dy vendime arbitrare, vota në OKB,pakti me Greqinë

Deputetja e LSI, Klajda Gjosha tha se pritej dialogu me Greqinë sepse është një vend partner Strategjik. 48 orët e fundit kemi dëgjuar vetëm...

Negociatat me BE, Gjosha: Rama e ka futur në kaos këtë...

Përtej suksesit të një hapi përpara drejt rrugës së integrimit, pakkush flet për negociatat në vetvete, dhe a është gati vendi ynë në kapacitete...

Çështja çame, Gjosha: Bushati ka mashtruar 24 orët e fundit

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka komentuar zhvillimet e fundit mbi marrëveshjen Shqipëri-Greqi, ku qeveria shqiptare i dhuron Greqisë 12 milje det nga deti...

Protesta, Gjosha: Tundim nga themelet një sistem të inkriminuar

Në një intervistë për ''Channel One'', ish-ministrja e Integrimit dhe deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha ka folur për protestën e 27 janarit, ku thotë...

Gjosha: Vrasja e dytë e ish-të përndjekurve

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha e ka konsideruar si një vrasje të dytë për familjet ish-të përndjekura politikisht, të cilave iu është "ngrirë" dhënia...

Integrimi, Gjosha: Ftesat e Ramës hipokrizi, duhet politikë konstruktive

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha tha se për të patur pritshmëri të larta të integrimit të Shqipërisë në BE duhet një bashkëpunim politik. Në...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...