E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Klajda Gjosha

Etiketim: Klajda Gjosha

Në BE para Serbisë? Gjosha: Rama të sfidojë krimin, show me...

Ish-ministrja dhe deputetja e LSI, Klajda Gjosha: Kemi kërkuar çeljen e negociatave pa kushte Intervistoi: Redjon Shtylla Në 18 prill, Komisioni Europian do të prezantojë raportin...

”Emigracioni i mirë”, Gjosha-Ramës: Po jetojnë në çadra, deliri paralajmëron fundin

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në konferencën ''Sfida e migracionit'', deklaroi se “nuk largohen vetëm shqiptarët drejt vendeve më të pasura”, duke shtuar se...

Klajda Gjosha: Jepuni mundësi qytetarëve për arsim profesional

Deputetja e LSI dhe ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka folur në Kuvend për dixhitalizimin e shërbimeve. Në fjalën e saj, Gjosha u shpreh...

Akuzat e PS-së ndaj PD-së, Gjosha: Bëhen për të larguar vëmendjen...

Ish-ministrja e Integrimit, aktualisht deputete e LSI-së, Klajda Gjosha, ka komentuar në studion e lajmeve të Syri.net, situatën politike dhe akuzat e ndërsjellta mes...

Negociatat me Greqinë, Gjosha: Bushati ofendoi Komisionin dhe Presidentin

Komisioni i Jashtëm zhvilloi sot një seancë dëgjimore me Ministrin Bushati për negociatat me Greqinë për detin. Ish-Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, e ftuar...

Gjosha, Bushatit: Çfarë ka mbetur për tu negociuar deri në prill...

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha i është drejtuar Ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati me pyetjen se nëse Greqia nuk do...

Gjosha: Policia që duam u kthye në Policinë që nuk do...

  Deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha tha sot në Kuvend gjatë diskutimit të ligjit për vetingun në polici, se qeveria e PS e nxori nga...

Klajda Gjosha: Deklaratat e Ramës për Kosovën, të papranueshme dhe fëminore

Ish-ministrja e Integrimit dhe deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha i ka cilësuar deklaratat e Edi Ramës në Kosovë si të papranueshme. Në një intervistë...

Komiteti i Stabilizim Asocimit, Pollo kërkon zëvendësimin e Tahirit, Ruçi cakton...

Vasilika Hysi do të zëvëndësojë Saimit Tahirin në Komitetin Kombëtar të Stabilizimin Asocimit. Punimet e Komisionit nisin të hënën në Tiranë. Kërkesën për zëvendësimin...

LSI apel qeverisë: Tërhiq votën kundër SHBA në OKB, mania për...

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati është thirrur në interpelancë lidhur me votën në OKB për Jeruzalemin. Mbi këtë votë të Shqipërisë, që ka nxitur...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...