E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Kisha

Etiketim: kisha

Dy emigrantë shqiptarë habisin italianët, restaurojnë falas kishën

Dy emigrantë shqiptarë kanë tërhequr vëmendjen e mediave italiane, pasi vullnetarisht kane vendosur që të restaurojnë një kishë në Pratola Peligna në Itali. Ata nuk...

Abuzimi seksual, Papa Françesku kërkon raporte nga vetë Kisha

Papa Françesku ka publikuar të enjten raporte të reja globale lidhur me abuzimet seksuale në Kishën Katolike. Mësohet se kreu i Vatikanit, është shprehur...

Transformohet kisha me muralet e djalit të Onufrit

Kisha e Shën Kollit në fshatin Kurjan të Roskovecit, e ndërtuar në shekullin XIII në stilin bizantin, është atraksioni më i ri turistik, me...

Zgjerohet skandali, Kisha Katolike ka fshehur emrat e 500 priftërinjve të...

Kisha Katolike ka marrë një tjetër goditje pasi të dhëna të reja janë publikuar nga rastet e pedofilisë të klerikëve. Prokurorja e Përgjithshme e Illinois,...

Korçë, vidhen 3 kisha dhe 5 banesa emigrantësh, komuniteti: Jemi të...

Kishat dhe banesat e emigrantëve në fshatin Zvirinë të Korçës kanë rënë pre e grabitjeve kohët e fundit. Nga 4 kisha qe ka fshati...

Akuzat e tmerrshme për torturën, abuzimet dhe vrasjet në jetimoret katolike

Pretendimet për tortura, abuzime seksuale dhe madje edhe vrasjen e fëmijëve në një jetimore katolike janë rigjallëruar dekada pas ngjarjeve të dyshuara. Dokumentet publike dhe...

E RRALLË/Ortodoksë dhe bektashinj rihapin Kishën e Fjetjes së Shën Mërisë...

Kisha e Fjetjes së Shënmërisë në Peshtan hapi sot dyertë pas pesëdhjetë vitesh. Kisha e cila ishte rrënuar dhe po shkonte drejt zhdukjes ë...

I vihet zjarri Kishës në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës. Persona të paidentifikuar i kanë vënë zjarrin Kishës Katolike ''Shën Dominiku'' në Durrës, në zonën e...

Shiste qirinj në kishën e Laçit, policia bën për spital të...

Pashkë Gjoka, 58-vjeçe me banim në afërsi të Kishës së Shna Ndout në Laç, tregton qirinj anës së rrugës, por në ditën e pelegrinazhit...

Kisha e rrallë e Shën Marmiroit në Orikum (VIDEO-FOTO)

Kisha e Marmiroit është një objektet e kultit më të veçanta në zonën e Orikumit, Vlorë. Ajo  mendohet se është ndërtuar në shekullin e...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...