E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Kisha Katolike

Etiketim: Kisha Katolike

Kisha nis hetimet, dy murgesha mbeten shtatzënë gjatë misionit

Kisha Katolike ka nisur një hetim pasi dy murgesha kanë mbetur shtatzënë teksa punonin në Afrikë. Dy gratë që më parë kanë punuar në...

Kisha Katolike: Vëllezërit tanë sot kanë nevojë për ne më shumë...

Pas tërmeteve të shumta që përfshinë vendin, kisha katolike në Shqipëri ka shprehur solidarizimin e saj me qytetarët e prekur nga lëkundjet. Në mesazhin...

Kisha Katolike, mesazh politikës: Gjeni dialog për t’i dhënë fund tranzicionit

Kisha Katolike i bën apel politikës shqiptare që të gjejë gjuhën e dialogut për t’i dhënë fund tranzicionit dhe krizës politike. Në një mesazh...

Dekretligji bis, katolikët kundër Salvinit: Është koha për rezistence

Virgjëresha Maria, një varke me nje xhiboks shpetimi në mes të detit duke u lutur: Me këtë imazh, drejtori i shoqeris katolike, Antonio Spadaro,...

Tensionimi i situatës politike, Kisha Katolike njofton konferencën e jashtëzakonshme

Situata e tensionuar politike në vend me sa duket ka shqetësuar së tepërmi edhe klerikët pasi ditën e sotme në në orën 17:00, Kisha...

Kisha Katolike dokument të ri për identitetin gjinor

Kisha Katolike ka realizuar një dokument të ri që kërkon përgjigje për konceptin modern të identitetit gjinor. Ky dokument u krijua  nga një shkollë...

Kisha Katolike apel Edi Ramës dhe Lulzim Bashës: Ulni armët e...

Kriza e rëndë që po kalon vendi me përplasje fizike mes protestuesve dhe policisë  si dhe dhunë nga institucionet, ka sjellë një reagim të...

Kisha Katolike në SHBA e përfshirë në skandale seksuale

Kisha Katolike në SHBA është zhytur edhe më thellë në krizë, pasi së fundmi janë zbuluar dëshmi të reja të abuzimit seksual të klerikëve...

Protesta e studentëve, reagon Kisha Katolike dhe Vëllazëria Ungjillore

Pas Kishës katolike, edhe Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë apelon për një marrëveshje veprimi mes qeverisë dhe studentëve. Përmes një mesazhi të bërë nga Pastor Ylli...

Kisha Katolike përshendet vendimin e qeverisë për mbylljen e kazinove

Kisha Katolike ka përshëndetur vendimin e qeverisë për mbylljen e kazinove brenda qendrave të banura. Në një deklaratë, Arqipeshkëvi Mitropolit i Shkodër-Pult Angelo Masaffra thotë...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...