E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Kinezet

Etiketim: kinezet

Letrat për Enverin: Ushtarakët e specialistët tanë përdhunojnë vajzat kineze dhe...

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon për herë të parë dokumentat e bujshme arkivore me “dosjen e zezë” të marrëdhënieve shqiptaro-kineze të fillimit të viteve ’60-të, ku...

“Ai që përpiqet të ndjekë dy rrugë njëherësh, nuk do të...

Si një popull me histori, kulturë e trashëgimi të pasur, kinezët janë të mbrojtur edhe me urti popullore, që përmes frazave të mbajtura mend...

Spiunoi te kinezët, ish-agjenti i CIA-s pranon fajësinë

Një ish-agjent i CIA-s rrezikon të qëndrojë pjesën tjetër të jetës pas hekurave, pasi pranoi të mërkurën fajësinë për spiunazh në favor të Kinës,...

Nxitja e turizmit, qeveria heq vizat për kinezët

Përmes një vendimi të miratuar në Këshillin e Ministrave, qeveria shqiptare njoftoi heqjen e vizave për shtetasit kinezë për periudhën 1 prill deri në...

Milani merr një ofertë nga Arabia

Milani në të ardhmen mund të ketë pronarë nga Emiratet e Bashkuara Arabe. Protagonist i kësaj prapaskene është Saeed al-Falasi, pjesëtar i një prej...

VIDEO/ Më të shpejtë se treni, kinezët e ndërtojnë hekurudhën për...

Punëtorët kinezë kanë treguar edhe një herë se janë më të vërtetë shumë efikas në punë. Rreth 1500 punëtorëve që punonin në provincën Fuijan...

Kinezët dynden edhe në Angli, ky klub bëhet me pronar aziatik...

Pushtimi kinez i Europës së futbollit nuk mund të ndalet. Premier League, kampionati më i pasur dhe më mediatik në botë, ka tërhequr investitorët...

Kinezët dhunojnë barbarisht të riun shqiptar në Itali

Një 22 vjeçar shqiptar është rrahur në mënyrë barbare nga një grup kinezësh në Itali. Rasti u regjistruar pranë një restoranti në Pistoiese-n lindore, ku...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...