E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Kim Mehmeti

Etiketim: Kim Mehmeti

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur”...

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi shkon përpara duke u kthyer në shtet...

Kim Mehmeti: Te ne nuk është e turpshme të jesh ‘trutrashë’,...

“Nëpër vendbanimet tona nuk ka librari e biblioteka, por në çdo lagje ka nga një palestër për mirëmbajtjen e trupit, sepse te ne nuk...

Kim Mehmeti: Rilindja e Edi Ramës, gropë septike ku derdhen pisllëqet...

Shkrimtari Kim Mehmeti, e cilëson qeverisjen e Edi Ramës si një grope septike ku mblidhen të gjitha pisllëqet e tre dekadave të politikës së...

Kim Mehmeti për Ramën dhe Thaçin: Kemi politikanë që duhet ‘mjekuar’,...

Nga Kim Mehmeti - Kryeministri i Shqipërisë i shkruan letra opozitës dhe duket sa nuk e ka shkruar letrën më të sinqertë që ua ka borxh shqiptarëve,...

Shkrimtari i njohur degjeneron Ramën, e krahason me punonjëset e kënaqësisë...

Shkrimtari i njohur, Kim Mehmeti është shprehur se kryeministri Edi Rama është njësoj si prostitutat e shtëpive publike. Këtë gjë Mehmeti e ka thënë gjatë...

Kim Mehmeti: Shqipëria nga ëndërr u shndërrua në dëshpërim! Me politikë...

Analisti dhe shkrimtari i njohur Kim Mehmeti shprehet i zhgënjyer me atë çfarë po ndodh në Shqipëri. I ftuar në studion e lajmeve të...

Kim Mehmeti: Europa do “zhgënjehet” me Ramën e Thaçin si me...

Shkrimtari dhe publicisti i njohur, Kim Mehmeti, gjatë një interviste mëngjesin e sotëm në emisionin “Wake Up” ka komentuar mes të tjerave, edhe rezultatet...

Kim Mehmeti: Me polici e ushtri mbrohet shteti, jo pushteti

Shkrimtari dhe publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka komentuar ngjarjet e fundit në vend, përfshirë protestën e opozitës të shtunën. Mehmeti ka kritikuar qeverinë...

Kim Mehmeti: Nuk mund t’i bashkojnë shqiptarët ata që na përçajnë!

“Ëndrrën e gjithë shqiptarëve nuk mund ta jetësojnë politikanët si Kryeministri i Shqipërisë, që e ‘copëzoi’ edhe atë pakë mëmëdhe që kemi” Intervistoi: Qamil Xhani Shkrimtari...

Edi Ramës duhet t’i ndalohet me ligj të merret me politikë

Kim Mehmeti Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e humbin pushtetin mbi vetveten! Dhe si të...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...