E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Kim Il Sung

Etiketim: Kim Il Sung

Një video e rrallë kur lideri i Koresë së Veriut vizitonte...

Në rrjetet sociale është publikuar një video e vjetër ku thuhet se në mesin e viteve '50 Kim Il Sung (Gjyshi i Kim Young...

Koreja “shkrumbon” SHBA-në

Me rastin e ditëlindjes së themeluesit të kombit Kim Il Sung, televizioni shtetëror i Koresë së Veriut transmetoi pamjet e një shfaqjeje muzikore që...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...