E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Kieran Both

Etiketim: Kieran Both

Përse po merr kaq shumë kohë çështja juaj e emigracionit?

Vonesat në shqyrtimin e çështjeve nga Shёrbimi i Emigracionit dhe i Nënshtetёsisё Amerikane (USCIS) kanë arritur tashmë nivele krize. Çështje të Emigracionit: Avokati Kieran Both...

“Po pres shumë për Green Card-in, ku të pyes ç’po bëhet...

Avokati amerikan Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të qytetarëve shqiptarë që duan të emigrojnë në SHBA: Një lexuese nga shkruan: Unë jam martuar me shtetas amerikan...

Bashkim familjar në SHBA, avokati jep detajet: Ja kur jeni të...

Ceshtja e bashkimit familjar në SHBA mban me shpresë shumë shqiptarë që kanë familjarët e tyre atje. Por jo në të gjitha rastet është e...

Si mund t’i shpëtojë deportimit nga SHBA një emigrant ilegal pas...

Avokati amerikan Kieran Both Avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të lexuesve lidhur me çështjet eemigracionit në SHBA. Këto ditë, nga një lexues i ka ardhur...

Avokati amerikan: Bashkimi me bashkëshortin kur gruaja ka ‘Green Card’

Çështje të Emigracionit: Avokati Kieran Both u përgjigjet letrave të lexuesit: E.Q. nga Shqipëria na ka dërguar këtë letër: Përshëndetje Z. Both. Gruaja ime ka “green card”...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...