E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Këshillit Europian

Etiketim: Këshillit Europian

Luan Rama: Nuk mund të ketë reformë zgjedhore, duke iu kundërvënë...

Nga Luan Rama* Vendimi i Këshillit Europian që nuk miratoi çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në dhe kushtet e vëna nga Gjermania, imponojnë për...

Tusk kërkon pëlqimin e von der Leyen: “Ekuilibër gjinor”. I bën...

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk i kërkoi Parlamentit Europian që të pranojë gjermanen Ursula von der Leyen si presidenten e ardhshme të Komisionit....

Tusk: Një vend special në ferr për mbështetësit e “Brexit”-it

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk është shprehur se ka një vend të veçantë në ferr për të gjithë mbështetësit e Brexit pa plan. Tusk...

Strategjia 2020 e Këshillit Europian për EJL, Shqipëria rrit tregtinë ndër-rajonale

Shqipëria ka pasur një ecuri të fuqishme në rritjen e tregtisë ndër-rajonale, sipas një raporti përmbledhës së strategjisë së rishikuar të EJL 2020 nga...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...

Historiani Jusuf Buxhovi: Rama po tradhton Kosovën më keq se Enver Hoxha

“Unë nuk besoj se Enver Hoxha do të tradhtonte Kosovën në këtë mënyrë. Ose nuk do të...