E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Keshilla

Etiketim: keshilla

Si të kemi këmbë të bukura

Tani është koha e duhur që këmbëve dhe shputave tuaja t’u kushtoni një vëmendje më të madhe, duke parandaluar pëlcitjen e kapilarëve, ënjtjen e...

Këshilla që prindërit të jenë sa më pranë fëmijëve

Nëse jeni në kërkim të mënyrave të reja për të përfshirë fëmijët në çdo pjesë të ditës suaj, atëherë duhet të ndiqni disa këshilla. Të...

Këshilla, ja si të ulni temperaturën në mënyrë natyrale dhe të...

Fëmija juaj ka temperaturë dhe jeni në ankth si të veproni? U ka ndodhur të gjitha nenave. Këshillat janë të shumta, por hidhuni një sy...

Këshillat e Meghan-it po pushtojnë internetin

Sot, më 8 Mars Meghan Markle ishte pjesë e panelit të King’s Collage, në Londër ku u fol gjatë për gratë dhe çdo kauzë...

“Vetëm budallenjtë janë të kënaqur”! Danilo Kish: Këshilla një shkrimtari të...

Kultivo dyshimin ndaj ideologjive dhe parimeve dominuese. Qëndro larg nga parimet. Ki mendjen të mos e ndotësh gjuhën tënde me atë të ideologjive. ...

Viktimat e gripit/ Ministria: Ndiqni këto këshilla

Dy raste vdekjesh janë regjistruar pranë Sanatoriumit të Tiranës, të prekur nga gripi. Arben Sula, 46-vjeçari nga Elbasani ndërroi jetë mbrëmjen e së shtunës...

Bëjini këto gjëra tani, se pas 10 vitesh do të jetë...

Bukuria nuk është vetëm gjenetike. Mënyra se si e shohim varet edhe nga kujdesi që kemi për veten. Dikush ka zakon të pijë një gotë...

Disa këshilla për të qenë të lumtur fizikisht dhe psikologjikisht

Nëse po mendoni për peshën që do të merrni për festat e fundvitit, falni veten për disa ditë. Mund të riktheni sërish linjat dhe...

Mos flini kurrë me flokët e lagura

Të flesh me kokën e lagur nuk është aspak vendimi i mirë Është sigurisht një ndjenjë shumë e bukur kur pas një dite të...

Për një 2019 ndryshe, ja disa këshilla për çdo shenjë horoskopi

Dashi Fokusohuni tek qëllimet afatgjatë. Ju jeni një shenjë me energji krijuese (sidomos me Marsin në shenjën tuaj në fillim të vitit), por problemi qëndron...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com