E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Keshilla

Etiketim: keshilla

Këshilla për të patur një lëkurë të freskët në mëngjes

Për t’u zgjuar në mëngjes me lëkurën e fytyrës sa më të freskët është mjaft e rëndësishme të ndiqet rutina e duhur gjatë darkës....

Praktikoni këto 10 këshilla të për një gjumë të qetë

Fjetja e mirë është thelbësore për të jetuar më mirë, më te qete dhe plot energji pozitive. Ja se si të optimizoni kohën tuaj të...

9 këshilla urgjente për çdo prind

Vetëm në Shtetet e Bashkuara, një fëmijë plagoset nga rënia nga një karrige e lartë çdo orë. Prindërit mund të jenë joprojektivë me fëmijët...

Këto shenja të horoskopit janë më të mirat për të dhënë...

Binjakët Binjakët mërziten shpejt dhe janë gjithnjë në kërkim të gjërave interesante. Kështu që nëse po planifikoni ndonjë udhëtim, këshillohuni me një Binjak. S’do t’i...

Këshilla si të mbani më gjatë ngjyrën që merrni në plazh

Bëni një muaj plazh dhe në tetor dhe nuk keni më ngjyrën e çokollatës në lëkurë? Nuk mjaftojnë vetëm kremrat e mirë që përdorni,...

Vapa, mjekët këshilla si të ruhemi nga pasojat

Ekspozimi për një kohë të gjatë në diell, konsumi i ushqimeve jashtë, shpesh herë bëhen shkak për problematika të tilla si dehidratim i të...

Disa këshilla para se të laheni në pishina

Në këto ditë të nxehta të gjithë ëndërrojmë plazhin, por jo të gjithë kanë mundësi të shkojnë në bregdet. Prandaj zgjidhje për shumë njerëz...

Instituti i Shëndetësisë: Ja si të mbroni veten dhe fëmijët nga...

Jemi në ditët e para të korrikut dhe nga temperaturat e larta duhet të jenë të kujdesshëm të gjithë. Instituti i Shëndetësisë ka renditur...

Disa këshilla që prindërit të jenë më pranë fëmijëve

Nëse jeni në kërkim të mënyrave të reja për të përfshirë fëmijët në çdo pjesë të ditës suaj, atëherë duhet të ndiqni disa këshilla. Të...

Sipas të mençurve hindu, mos i tregoni kurrë këto shtatë gjëra

Bazuar në kulturën hindu janë shtatë gjëra të cilat nuk duhet t’ia tregojmë askujt, në mënyrë që të jetojmë në harmoni me veten dhe...

EDITORIAL

Asgjë e re nga FRONTI i Luksemburgut për Shqipërinë tonë!

Ministrat e 28 vendeve të Bashkimit Europian dje, të mbledhur në Luksemburg, nuk kanë arritur të marrin...

FORUM

Pse më erdhi turp nga Edi Rama në Beograd?

Nga Bardhyl Mahmuti* Më 10 tetor 2019, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama,...

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com