E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Kërkon falje

Etiketim: kërkon falje

Fjalori banal në rrjetet sociale, reagon burri i zv.ministres: Ju kërkoj...

Pas shkarkimit nga detyra, ka reaguar publikisht bashkëshorti i zv.ministres së Brendshme, Aurel Voda. Ai kërkon falje publike për fjalorin e përdorur, ndërsa thekson...

Prodhuesi i “Boeing” pranon gabimin, kërkon falje për “jetët e humbura”

Prodhuesi amerikan i avionëve Boeing ka pranuar se një gabim në Sistemin e Forcimit të Karakteristikave të Manovrimit (MACS) ka luajtur rol në aksidentet...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...