E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Këngëtare

Etiketim: këngëtare

Kuvendi i Kosovës, ja këngëtarët e aktorët që do të bëhen...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të mërkurën shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka...

Eleni Foureira: Është turp, stop paragjykimeve

Eleni Foureira, shqiptarja që do përfaqësojë Qipron në Eurovision ka dhënë një intervistë për emisionin televiziv “Tetos Tri”, ku ka përmendur dhe Shqipërinë. “Kur...

Gentjana Gjergji sjell “Zemër shqiptare”, një këngë me mesazh të fuqishëm

“Zemër shqiptare”, kështu ka preferuar ta titullojë këngën e saj më të re, këngëtarja Gentjana Gjergji. Një këngë kjo, e cila nisur që nga...

Shumica e këngëtarëve në Kosovë, të pandërgjegjshëm ndaj shtetit

Këngëtarët janë pjesë e industrisë që zhvillon më shumë aktivitete në sezone të caktuara, e që njëherësh kanë obligime ndaj shtetit për të hyrat...

I trullosi të gjithë me gjoksin e saj, Fabjana rezulton tutore...

Fabjana Hoxha, këngëtarja më e re që i është shtuar tregut shqiptar, duket se ka hyrë në industrinë e muzikës me një të shkuar...

Koha e ”Grammy Awards 2018”, zbulohet lista e plotë. Dominon Jay-Z

Të martën e 28 nëntorit janë shpallur nominimet e “Grammy Awards”, edicioni i 60-të. Akademia e Regjistirmit ka sjell listën me kategoritë e ndryshme...

Alida Hisku: Dikur zë, sot buzë dhe dekolte

Është rikthyer Alida Hisku. “Anës e pas anës ooo, lumit të fshatit tim…”, e ka kënduar pikërisht ajo. Këtë e ca të tjera, shumë...

Çmimet Kult 2017: Artistët fitues, ja suprizat

Mbrëmjen e djeshme, në sallën e Koncerteve të Katedrales Ortodokse, u zhvillua eventi i ndarjes së çmimeve ‘Kult’. Mbrëmja që bëri bashkë të gjitha...

Festivali i 56-të/ Më pak gafa dhe më shumë këngëtarë bio

Kemi vite që presim nga festivali i fundvitit që të gjejë shkëlqimin e humbur. Dhe kemi po aq vite që dëgjojmë çdo prag festivali...

U hap thesi: Hajde fustane

Kohët e fundit kemi vënë re se këngëtaret tona ekspozojnë shumë veshje dhe ju bëjnë promo në rrjete sociale, kryesisht në Instagram. Pasi i...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...