E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Kenga magjike

Etiketim: kenga magjike

Eneda Tarifa apo Fifi, kush triumfon sonte tek Kënga Magjike

Sot zhvillohet nata finale e festivalit të “Këngës Magjike 2019”, që këtë vit do të jetë në kontribut të të prekurve nga tërmeti. Organizatorë...

Këngëtarja shqiptare u tërhoq nga “Kënga Magjike”: Nuk mund të këndoj...

Ditën e djeshme këngëtarja e njohur Besa Kokëdhima njoftoi fansat e saj në rrjetet sociale se do të tërhiqet nga ‘Kënga Magjike’. Edhe pse...

Kënga Magjike do të bëhet, por me një mision të madh...

Producenti i "Këngës Magjike", Ardit Gjebrea, e kishte ndarë mendjen që finalja e festivalit, e programuar për datat 4-5 dhe 7 dhjetor, do të...

Çfarë po ndodh? Këngëtarja largohet nga “Kënga Magjike”

Këngëtarja e njohur për publikun Linda Halimi u rikthye në festivalin “Kënga Magjike”, pas 9 vitesh mungesë. Ajo la Amerikën për pak kohë dhe solli...

Besa në ”Kënga Magjike” me “Histori”, këtë herë si kantautore (VIDEO)

Këngëtarja e njohur Besa Kokëdhima, është rikthyer në festivalin ''Kënga Magjike 2019'', pas gjashtë vitesh. Ajo duket se po rikthehet në këtë festival edhe...

Eneda Tarifa rikthehet në “Kënga Magjike” pas 11 vitesh

Ajo është rikthyer pas 11 vitesh në festivalin “Kënga Magjike”, si pasojë e disa mospajtimeve që ka pasur në të kaluarën, gjëra këto tejet...

Kënga Magjike/Arditi sqaron njerëzit ”e pakënaqur”

Është vetëm java e katër e rubrikës “Kënga Magjike” tek “E diela shqiptare”, por pakënaqësitë e audiencës kanë nisur. Në foton e publikuar së fundmi...

Pas 20 vitesh, “Kënga Magjike” ndryshon diçka

Festivali “Kënga Magjike” do të startojë gjatë muajit të ardhshëm dhe do të ketë risi. Kështu së paku ka njoftuar vetë organizatori, i cili...

U tha se do të prezantonte “Këngën Magjike” me Arbanën! Flet...

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm ku thuhej se dy moderatorët e njohur, Ardit Gjebrea dhe Arbana Osmani do të bashkëpunonin për...

Ndryshon juria e Këngës Magjike 2019

Sapo producenti Ardit Gjebrea lajmëroi çeljen e edicionit "Kënga Magjike 2019", veçoi si risi këtë vit, veç votës së vetë artistëve, edhe votën e...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...