E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Kempi

Etiketim: Kempi

Kempi në qendra shëndetësore, synohet punësimi

Për të shmangur abuzimet dhe jo vetëm, vlerësimi i aftësisë së kufizuar për të përfituar pagesë kempi tanimë do të bëhet nëpër qendra shëndetësore....

Kufizohet kempi për invalidët

Personat me aftësi të kufizuara nuk do të marrin më KEMP-in në rast se përfshihen në marrëdhënie pune. Një ndryshim në projektligjin për asistencën...

“Tani nuk kam çfarë të bëj, e vrava gruan time”

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, uniformat blu prangrosën një shtetas, pasi ky i fundit qëlloi për vdekje ndaj bashkëshortes së tij,...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...

Vasili sjellë videon e Spriopalit: Ja si bënte humor me tërmetin

Nga Petrit Vasili- Ja c'thoshte dhe ja se si bente humor kjo e cmendura per termetet pak dite...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com