E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Kemioterapia

Etiketim: kemioterapia

Strategjia që gjatë kemioterapisë të mos bien flokët

Një strategji e re që s’do lejojë që pacientët të humbasin flokët gjatë kemioterapisë, është zbuluar nga shkencëtarët e Universitetit të Mançesterit. Humbja e...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...