E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Kejdi Mehmetaj

Etiketim: Kejdi Mehmetaj

Mehmetaj: PPP-të, skemë e përvetësimit të parave të shqiptarëve nga oligarkët...

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj deklaron se 1/3 e shqiptarëve sot jetojnë me vetëm 1 dollarë në ditë, duke akuzuar qeverinë se nuk jep...

Nis Kuvendi, LSI thërret në interpelancë Nikollën për krizën në universitete....

LSI ka thirrur sot në interpelancë, ministren e Arsimit Lindita Nikolla lidhur me ligjin e Arsimit të Lartë. LSI i ka drejtuar pyetje Nikollës...

Universiteti, Mehmetaj: Deliri i Ramës, as në diktaturë trupa akademike….

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj gjatë fjalës në kuvend, ka folur për debatin e fundit që ka përfshirë kreun e qeverisë me Universitetin e...

Kejdi Mehmetaj: Qeveri e padijes dhe e dështimit në arsim

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj akuzoi sot qeverinë si autoren e problemeve kryesore në arsim. Duke komentuar vonesat e pagave për pedagogët, Mejmetaj shprehet...

Deputetja e LSI-së, Mehmetaj: Fundi i Edi Ramës do të jetë...

Kejdi Mehmetaj, deputete e LSI-së, tha në studion e Syri.net se problemi më i madh që kanë sot qytetarët është Qeveria Rama. Sipas saj,...

Kejdi Mehmetaj: Fundi i Edi Ramës do të jetë burgu…

Kejdi Mehmetaj, deputete e LSI-së, tha në studion e Syri.net se problemi më i madh që kanë sot qytetarët është Qeveria Rama. Sipas saj,...

Deputetja e LSI filmon skenat në Kuvend: Ja si Rama ndërpret...

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj, ka publikuar pamjet e fundit të përplasjes në Kuvend, për të cilat shprehet: "Edi Rama i tmeruar përdor atavizmën Ruçi...

Reagon LSI-ja: Rama i tmerruar, Gramozi nuk mund të ndalojë opozitën

Në një reagim mbi situatën e tensionuar në kuvend, deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, shkruan në një postim në facebook, se Edi Rama është...

Deputetja e LSI: Ministri grek nxori mashtrimin e Bushatit. Çështja çame...

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj akuzoi sot ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati se ka mashtruar opinionin lidhur me diskutimet me Greqinë. Në komisionet parlamentare,...

Braimllari dhe Mehmetaj takojnë banorët e Vërrisë

Deputetët e LSI-së Endrit Braimllari dhe Kejdi Mehmetaj ishin sot në Fier në zonën ku po protestojnë banorët kundër ndërtimit të impiantit të mbetjeve. Braimllari...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Atdheu të vret për dy gisht arë e për dy gisht fytyrë

Atdheu që s’më pret Nga Helena Halilaj, pedagoge Sot ditët e Shqipërisë janë të vështira për tu shkruar me...

Burgosja e Suelës, siç talebanët burgosin gazetarët amerikanë

Nga Miranda Haxhia E dashur Suela Musta, Sa gabim e kanë kolegët e dashamirët që emrin tënd e lidhin kaq...