E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Kejdi Mehmetaj

Etiketim: Kejdi Mehmetaj

Deputetja e LSI: Nga Tahiri presim ndjesë për kanabisin dhe Elvis...

Një tjetër deputete në Lëvizjen Socialiste për Integrim kritikon ish-ministrin Saimir Tahiri. Kejdi Mehmetaj i është përgjigjur deklaratave të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri...

LSI tjetër “shuplakë” ministres së PS: Ju qani hallin e votave,...

Pas Monika Kryemadhit një tjetër deputete e LSI-së i jep një “shuplakë” ministres së Arsimit, Lindita Nikolla. Kësaj here është Kejdi Mehmetaj që shtron...

“Arsimi, vlerë e jashtëzakonshme e shoqërisë shqiptare”

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj dhe Zëvendësministrja e Arsimit, znj. Nora Malaj, urojnë të gjithë arsimtarët për festën e 7 marsit Deputetja e LSI-së, Kejdi...

Kejdi Mehmetaj: Synimi i LSI të përmirësojë ekonominë dhe arsimin

Një ditë më parë ajo u zgjodh nënkryetare e LSI nga Konventa Kombëtare e kësaj partie. E ftuar në intervistën e mbrëmjes në RTV Ora...

Kush janë drejtuesit e rinj të forumeve të LSI

Endrit Braimllari Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së; Luan Rama dhe Kejdi Mehmetaj Nënkryetar të LSI-së; Petrit Vasili, Zëvendëskryetar i LSI-së Konventa Kombëtare Zgjedhore e LSI-së...

Risitë e LSI në Konventën Zgjedhore. Ja kush kandidon

Gjatë mbledhjes me dyer të mbyllura të Kryesisë së LSI-së, mësohet se Ilir Meta ka bërë të ditur do t’i propozojë Konventës Kombëtare Zgjedhore...

Koalicioni, Mehmetaj: Mos merremi me fjalë, por ti përkushtohemi punës

Për deputeten dhe nenkryetaren e LSI, Kejdi Mehmetaj është ende herët për të folur për koalicione. Në studion e lajmeve të Ora News, ajo...

Deputetja e LSI: Meta, kontribuesi i zhvillimit të dialogut dhe stabilitetit

Flet deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj Kejdi Mehmetaj: Meta, kontribuesi kryesor  i zhvillimit të dialogut dhe stabilitetit politik të vendit Deputetja e Lëvizjes...

Pranimet në Universitete, LSI kërkon seancë me Nikollën

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI), përmes deputetes Kejdi Mehmetaj, ka kërkuar në Kuvend një seancë me pyetje-përgjigje me ministren e Arsimit dhe Sportit, Lindita...

Kejdi Mehmetaj: Të gjendet zgjidhja për maturantët

Intervista e deputetes dhe Nënkryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Kejdi Mehmetaj për Ora News  Keni zhvilluar një mbledhje me kryesinë për maturën shtetërore....

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...