E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Kavaje

Etiketim: Kavaje

Kavajë/Dëmtohen 4 pallate nga tërmeti i fuqishëm

Nga tërrmeti tragjik i 26 nëntorit, në territorin e Bashkisë Kavajë, nuk ka patur evidentime të personave të dëmtuar, nuk ka patur humbje jete...

Balla në Kavajë: Çdo pallat do të ketë një çertifikim nga...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Kavajës, Redjan Krali inspektoi sot nga afër dëmet...

Shkollat që kanë pësuar dëme nga tërmeti

7 shkolla në Tiranë, Durrës dhe Kavajë kanë pësuar dëme si pasojë e tërmetit. Nga 75 ndërtesa kopshte dhe çerdhe, 3 ose katër paraqiten...

Pallati 5-katësh në Kavajë rrezikon të shembet, apeli i banorëve: Do...

Tërmeti i datës 26 nëntor që tronditi vendin ka shkaktuar shumë dëme edhe në qytetin e Kavajës. Banorët shprehen se janë duke fjetur jashtë,...

“Po flemë jashtë nëpër shok e miq”, pallati 5 katësh në...

Tërmeti i datës 26 nëntor që tronditi vendin ka shkaktuar shumë dëme edhe në qytetin e Kavajës. Banorët shprehen se janë duke fjetur jashtë,...

Banorët thirrje për ndihmë, Basha në Kavajë: Prisni verifikimin

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka ardhur në Kavajë, pas thirrjeve të banorëve që janë pa mbështetje pas rënies së tërmetit shkatërrues të 26...

Në Kavajë zyrtarët e bashkisë vjedhin të gjithë magazinën me ushqime...

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një denoncimin e fortë të një qytetari, ku në Kavajë zyrtarët e bashkisë kanë vjedhur të gjithë magazinën e ndihmave...

Tërmeti, në Kavajë bashkia ngre çadra. Në stadiumin “Besa” strehohen 25...

Edhe Bashkia e Kavajës ka marrë masa për të strehuar familje në çadra, kryesisht në stadiumin “Besa” të qytetit. Gazetari Kelmend Baçi raporton për “Balkanweb” se...

Në Kavajë situata e rëndë, banorët: Qeveria të kthejë sytë tek...

Tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, ka lënë në mëshirë të fatit edhe qytetin e Kavajës. Edhe pse shumë pranë Durrësit dhe pjesë e qarkut...

30 familjet e një pallati në Kavajë: S’kemi ku fusim kokën,...

Tërmeti shkatërrues, ka vënë pasoja edhe në Kavajë. Mbi 30 familje në një pallat të lagjes nr.4, kanë apeluar për ndihmë duke nxjerrë një...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...