E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Kastriot Islami

Etiketim: kastriot Islami

Islami: “Pirro” i Dibrës dhe “tulla” e kanabisit

Nga Kastriot Islami/Zgjedhjet ne Diber ishin trashja e rradhes e zullumit...Kete rradhe trashja ishte aq banale, aq mediokre dhe aq e madhe sa mundi...

Islami: Hashashi fitoi zgjedhjet në Dibër

Për deputetin e Partisë Demokratike, Kastriot Islami, humbja e dytë radhazi e të djathtës në Dibër, është shkak i blerjes së votës me paratë...

Hetohet ish-Kryeminstri për parregullsi financiare me Tony Blair, Islami: Të ndodh...

Prokurorët rumunë të anti-korrupsionit thonë se ish-kryeministri Victor Ponta po hetohet për parregullsi financiare të dyshuara, dhe se lidhen me vizitën e një figure...

Islami: Vendi në destabilitet, nëse Rama do të jetë Kryeministër në...

Deputeti i PD-së, Kastriot Islami: "Dhunimi i Kushtetutës me ligjin e Vetingut, ankesë në Gjykatën Kushtetuese dhe në Komisionin e Venecias" Intervistoi: Redjon Shtylla Opozita doli...

Islami: Dibranët e mençur do ta largojnë “dhinë e zgjebosur”

Zgjedhjet në Dibër janë cilësuar nga të dyja kampet politik si sfida e parë për zgjedhjet e 2017. Në një anë është Partia Demokratike,...

Islami: Sherri mes socialistëve për “vrimën” e Shukriut

Deputeti demokrat, Kastriot Islami, zgjedhjet që do të mbahen në Dibër, i ka shoqëruar me akuya të forta. Pas akuzës se videoja seksuale e Shukri Xhelilit është...

Akuza për videoskandalin, PDIU ironizon Islamin: Ka përgjuar pas vrimës së...

Deputeti demokrat, Kastriot Islami, është shprehur se në videon sekusale të  ish-Kryetarit të Dibrës, Shukri Xhelili ka dorë PDIU, por kjo e fundit e ka ironizuar...

“Perëndimi duhet të reagojë, po bëhemi Republika e Kanabisit”

 Deputeti i PD-së Kastriot Islami deklaron se kancelaritë perendimore duhet të reagojën për trafikun e drogës që po zhvillohet në Shqipëri. Në një reagim...

Islami thirrje: Të largojmë aleancës e qelbësirave, Rama të ik

Deputeti demokrat Kastriot Islami në një postim në facebook, ju ka bërë thirrje atyre që e ndjenë veten të pastër, që të angazhohen në...

Islami: Asnjë takim nuk ngre dot nga varri këtë kadavër-qeveri

Tensionet e gushtit janë rritur, në kohë kur administrata publike merr pushimet verore, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për politikën e cila...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...