E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Kastriot Islami

Etiketim: kastriot Islami

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë ekonomike, rrënuese për vendin dhe me kosto...

Islami: PPP shpikje më e sofistikuar se koncesionet, synojnë buxhetin e...

Ish-deputeti Kastriot Islami i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se PPP janë një shërbim  më i sofistikuar se koncesionet,...

Kastriot Islami: Monizëm dhe manipulime idioteske

Nga Kastriot Islami - Nuk ka ndodhur asnjëherë më parë, në asnjë demokratik, qoftë edhe me demokraci problematike, që zgjedhjet të zhvillohen në kushtet e...

Sot, Shqipëria më e ndarë se kurrë…

Nga Kastriot Islami Në 2015 pjesëmarrja në zgjedhje ka qenë rreth 47 për qind….mbi gjysma, pra rreth 53 për qind nuk morën pjesë në votime…...

“Ndryshimi i kufijve në Ballkan” po destabilizon Shqipërinë

PROF. DR. KASTRIOT ISLAMI  Dy pyetje shtrohen këto ditë në tavolinat e bisedave mes shqiptarëve: i) kush e mbështet Ramën; dhe ii) përse mbështetet Rama kur...

“Përse mund të destabilizohet Shqipëria…”

Nga Kastriot Islami* 1. Projekti i “Serbisë së Madhe”, i konceptuar prej shumë kohësh nga qarqet akademike e politike të Beogradit, është nxjerrë nga sirtaret, riaktivizuar...

Kostoja e gjënjeshtrave të Ramës…

Nga Prof. Dr. Kastriot Islami Në gjyqin për katastrofën e Cernobilit e vitit 1986, shkencëtari Valery Legasov, i ftuar si dëshmitar deklaron para gjykates vetë...

Ja ndryshimet kryesore në Parlamentin Europian…

Nga Kastriot Islami Konservatorët (PPE) dhe Socialdemokratet (S&D) nuk do të mund të kenë më shumicën në PE, të cilën e zotëronin në periudhën 2014-2019...

Shejtani, që theu djepin, jashtë shishes…

Nga Kastriot Islami Lidhur me shkatërrimin e Gjykatës Kushtetuese, Rama ka rideklaruar sot se “më mirë djepi bosh se shejtani brenda…”. Është për të qarë e...

Kastriot Islami: Fasadat ia menderosën…

Nga Kastriot Islami  Rama s’ka pasur asnjëherë as thelb, as përmbajtje, as substancë, as domethënie, në gjithcka ka bërë në jetën e tij. As si...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...