E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Kashar

Etiketim: kashar

Veliaj në Kashar: Mandatin e dytë transformojmë zonat periferike

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe deputetja e PS, Blerina Gjylameti, inspektuan përfundimin e punimeve dhe vunë në dukje se kjo zonë,...

Veliaj: Kashari, një nga lagjet model të Tiranës

Nga një zonë e pa urbanizuar, Kashari është një nga zonat që në këtë katër vjeçar i është nënshtruar një transformimi të thellë. Erion...

Manastirliu në qendrën e rehabilituar në Kashar: Më shumë siguri për...

 “Investimi i parë i rëndësishëm që nis këtë vit për ruajtjen e zinxhirit ftohës të vaksinave, do të rrisë sigurinë e vaksinimit”. Deklarata u...

Atentati në Tiranë, kush është autori dhe bashkëpunëtorët

Policia e Tiranës ka identifikuar autorët e plagosjes së 28-vejçarit Elson Murataj,pasditen e djeshme në Fushë-Mëzez, Kashar. Mahmut Gega 26 vjeç, banues në Tiranë, mësohet...

Tri fusha të reja sportive në shkollat “Katund i Ri” dhe...

Veliaj: “Investime jo vetëm në qendër, por edhe në periferi; shkollat e Kasharit do të hapen pas mësimit për komunitetin” Tri fusha të reja sportive...

Legalizohen 300 apartamente në Kashar

Pas shumë veshtirësish dhe vite pritje në zonën e Kasharit janë legalizuar mbi 300 apartamente dhe mbi 60 dyqane. Kreu i Aluiznit Artan Lame dorëzoi...

Aksident në Kashar/Përmbyset makina, nuk ka të lënduar

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në zonën e Kasharit. Nga të dhënat paraprake mësohet se një makinë është përmbysur, ndërkohë që nuk raportohet...

Bizneset në Kashar: Të merren masa, rrezikohemi nga përmbytjet

Bizneset në zonën e Kasharit në kryeqytet të cilët janë përmbytur dy herë i bëjnë apel institucioneve të marrin masa që të mos përsëriten...

Bizneset në Kashar: Të merren masa, rrezikohemi nga përmbytjet

Bizneset në zonën e Kasharit në kryeqytet të cilët janë përmbytur dy herë i bëjnë apel institucioneve të marrin masa që të mos përsëriten...

Nis rehabilitimi i rrugës “Musa Maçi”, kanalizime të reja dhe asfalt...

Investimi i radhës i Bashkisë së Tiranës ka qenë në rrugën “Musa Maçi”.  Specialistët nxorën nga përdorimi tubacionet e vjetëruara duke ofruar siguri maksimale të...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com