E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Kartëmonedha

Etiketim: Kartëmonedha

Nga tani e tutje, do përdorim kartëmonedhat e reja (FOTO)

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka prezantuar sot serinë e re të kartëmonedhës së re shqiptare. Sejko u shpreh se seria e...

Ndryshon pamja e kartëmonedhave, BSH: Seri e re, dizenjo e rifreskuar...

Banka e Shqipërisë organizon këtë të enjte Ceremoninë e Prezantimit të Serisë së re të Kartëmonedhave Shqiptare. “Prezantimi dhe hedhja në qarkullim e  serisë së...

Kartëmonedha 10,000 lekë emetohet dhe del në qarkullim më 2020

Banka e Shqipërisë ka lajmëruar emetimin e një kartëmonedhë me vlerë 10,000 lekë  e cila do të shërbeje si mjet pagesë vetëm në vitin...

Detajet-Si do të jetë kartëmonedha e re 10 mijë lekëshe

Banka e Shqipërisë miratoi tematikën që do të pasqyrohet në kartëmonedhën shqiptare me kurs ligjor me vlerë 10000 lekë. Kjo kartëmonedhë do të pasqyrojë figurën e...

Me 10 nëntor hidhet në qarkullim kartëmonedha me kurs ligjor! Detajet...

Banka e Shqipërisë njofton publikun se duke filluar nga data 10 nëntor 2017, do të hidhet në qarkullim kartëmonedha shqiptare me vlerë nominale 500...

Bllokojnë WC-të e restoranteve me kartëmonedha 500-euroshe!

Në tri restorante dhe në një bankë në Gjenevë është raportuar se janë bllokuar tualetet e tyre me monedha prej 500 euro, të cilat...

Kujdes nga mashtrimi! BSH: Kjo është kartmonedha më e falsifikuar në...

Kartëmonedha më e falsifikuar në tregun shqiptar është prerja 1 mijë lekëshe. Në raportin vjetor të 2016-ës, që ka dorëzuar në Kuvend, Banka e...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com