Ballina Etiketimet Karikues

Etiketim: karikues

Mësoni si të karikoni celularin pa karikues

Kur nisemi për udhëtim, të gjithëve na ndodh të harrojmë dicka. Cështja na duket serioze kur vëmë re se në cantë ose valixhe është...

Pse s’duhet të marrësh borxh kurrë karikuesin e dikujt tjetër?! Sfida...

Të gjithë kemi qenë aty. Celularit ose tabletit po i mbaron bateria dhe ti e ke harruar karikuesin në shtëpi. Nuk bën dëm nëse...

Autorët e vrasjes së 22-vjeçarit në gjykatë, babai i vrasësit: Situata...

Ka nisur në Gjykatën e Tiranës seanca gjyqësore për katër të akuzuarit për vrasjen e Marvi Mihalit në afërsi të Stadiumit “Selman Stërmasi”.  Prokuroria...

Vrasja për një karikues, faj i shoqërisë

Nga Arbër HITAJ Vrasja e të riut 22 vjeçar Marvi Mihali 2 ditë më parë, përveç tronditjes që i ka sjellë opinionit publik, dramës familiare,...

Mënyra të thjeshta për jetëgjatësinë e baterisë

Kohët e fundit po prodhohen “smartphone” gjithnjë e me më shumë karakteristika. Gjithashtu ato kanë edhe më shumë aplikacione, por që përdorimi i tyre...

Celularët nuk do kenë më nevojë për karikues

Studiuesit e Universitetit Michigan në saje të nano-teknologjisë zbuluan mënyrën për të krijuar energji, duke përdorur lëvizjet njerëzore. Ata bënë një pajisje, e cila duket...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com