E hënë, Qershor 17, 2019
Ballina Etiketimet Kampion

Etiketim: kampion

Bylisi i shënon 4 gola Besës dhe shpallet kampione e grupit...

Bylisi luajti sfidën e fundit në grupin B të Kategorisë së Parë, teksa fitoi pastër me shifrat 4-0 ndaj Besës në shtëpi. Teksa e...

Formula e Partizanit për t’u shpallur kampion

Në përfundim të javës së 30-të, Partizani ka humbur pak terren në lidhje me ndjekësin më të afërt, Kukësin, pasi diferenca ka shkuar në...

PSG shpallet zyrtarisht kampion në Francë pa zbritur në fushë

PSG konfirmohet sërish si dominuesja e futbollit në Francë. Parizienët u shpallën zyrtarisht kampionë, pasi Lille, skuadra që mban vendin e dytë në renditje,...

Garon nën petkun e kampionit të trefishtë, ja kur do ngjitet...

Kampioni i trefishtë i Europës, Briken Calja do të kërkojë të ruaj titujt në Gjeorgji, aty ku ka nisur prej dy ditësh Kampionati Europian...

Gjetan Keta mposht boshnjakun Janjanin dhe fiton titullin WBU

Gjetan Keta ka mposhtur pas 5 raundeve kundërshtarin e tij boshnjakun Sladan Janjanin duke bërë të tijin titullin kampion bote të federatës më të...

Izmir Smajlaj kampion Europe, medalje ari në Azerbajxhan (VIDEO)

Atleti shkodran Izmir Smajlaj është shpallur kampion Europe për vendet e vogla, në një kompeticion ku morën pjesë 18 shtete. Smajlaj kërceu 7.90 metër, në...

Shkëndija shkatërron Pelisterin dhe nis festën e titullit në Maqedoni

Shkëndija e Tetovës e mbyll në mënyrën më të mirë të mundshme kampionatin në Ligën e Parë të Maqedonisë, duke fituar thellë 4-0 me...

Juventus “paqe” me Romën, fiton zyrtarisht titullin e 7-të radhazi në...

Juventus është matematikisht kampion i Italisë për sezonin 2017/18. Bardhezinjtë kanë siguruar titullin e 35 sipas klubit dhe të 34 sipas Federatës Italiane ,...

Shifrat e frikshme të Skënderbeut kampion, askush si ata …

Skënderbeu dominoi këtë sezon Kategorinë Superiore duke triumfuar me meritë të plotë  3 javë para fundit, megjithatë ky edicion pati hije të errëta për...

Erzeni mund Partizanin dhe fiton titullin pas 19 vitesh në volejboll...

Erzeni është kampion i Shqipërisë në volejboll për meshkuj. Skuadra nga Shijaku triumfoi 3-1 me sete në finalen e katërt përballë Partizanit duke festuar...

EDITORIAL

Denoncimi i PD: Edi Rama po kërkon arrestimin me forcë të Lulzim Bashës

Partia Demokratike ka denoncuar sot një skenar të Edi Ramës për të urdhëruar prokurorinë që të shoqërojë...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...