Ballina Etiketimet Kamez

Etiketim: kamez

Shpërthim me tritol në një shtëpi në Kamëz

Një shpërthim tritoli ka shqetësuar banorët e Kamzës në mesnatë. Tritoli ishte vendosur në derën e shtëpisë së Gj. K. në lagjen "Kosova". Fatmirësisht nuk...

Sherr në Kodër Kamëz, plagoset rëndë me thikë 56-vjeçari

Një sherr me thika mes dy qytetarëve ka ndodhur pas mesnatës në Kodër Kamëz, me pasojë plagosjen rëndë të njërit prej tyre. Raportohet se 68-vjeçari...

Mziu: Së shpejti zgjedhje vendore dhe qendrore të parakohshme që do...

I ftuar në Syri Tv, ish-kryetari i Bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu duke folur për situatën politike në vend, shprehu bindjen e tij se së...

Rakip Suli merr bashkinë, Mziu nuk liron zyrën! Çfarë po ndodh...

Socialisti Rakip Suli është betuar si kryebashkiak i bashkisë së Kamzës. Suli e ka kryer betimin në ambientet e shkollës “Ibrahim Rugova”, kjo pasi...

Xhelal Mziu: Jam në detyrë, 30 qershori i paligjshëm

Kryebashkiaku ende në detyrë, Xhelal Mziu insiston se është ende ai kryetari i Bashkisë së Kamzës dhe se nuk do ta lirojë zyrën. Edhe pse...

Po iu morën edhe Kamzën, mos pipëtini ma!

Sot PD-ja doli në konferencë urgjente shtypi, duke paralajmëruar se kryeministri Edi Rama po nxiton të marrë edhe bashkinë e Kamzës. Në atë çka tha...

“30 qershori”/ Degët e PD Kamëz dhe Paskuqan padisin në prokurori...

Partia Demokratike Dega-Kamëz dhe Paskuqan kanë paraqitur pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, kallëzimin për veprën penale të "Shpërdorimit të detyrës" në ngarkim të...

Xhelal Mziu përuron tre investime të reja në Kamëz dhe Paskuqan

Vazhdon me intensitet puna në territorin e Bashkisë Kamëz. Punimet në infrastrukturën rrugore po inspektohen sistematikisht nga kryetari i Bashkisë Kamëz Xhelal Mziu. Në kuadrin e...

Dështojnë zgjedhjet në Kamëz/ Ja pjesëmarrja deri në orën 14:00

Kanë dështuar votimet në Kamëz. Sipas të dhënave të deritanishme në bashkinë e madhe, kufi me Tiranën kanë votuar vetëm 5.6 për qind e votuesve. Një...

Gris fletën e votimit dhe tenton të marrë vulat e komisionit...

Policia e Kamzës ka vënë në pranga një 66-vjeçar, nën akuznne “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor. Policia bën me dije arrestimi i “Astrit Çuçka, 66...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com