E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Kadri Veseli

Etiketim: Kadri Veseli

“Mosliberalizimi i vizave për Kosovën është racizëm”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast...

Veseli: Mosliberalizimi i vizave është racizëm i skajshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast...

Kadri ​Veseli: Refuzimi i vizave, racizëm i skajshëm

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që më 16 nëntor të mbahet seancë e jashtëzakonshme lidhur me punën e Ministrisë së Punëve të Jashtme. Kjo kërkesë...

Modriç dhuratë speciale për politikanin shqiptar

Luka Modriç po kalon vërtet një moment të artë në futboll teksa shumë nuk ngurrojnë ta quajnë lojtari më i mirë në botë. E kështu e...

Veseli: Gjermania mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, u prit të mërkurën në një takim në Berlin nga homologu i tij gjerman, kryetari i Bundestagut,...

Veseli “hap portat” e PDK-së: Shans i artë për të rinjtë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli,  ka nisur vizitat në degët e PDK-së në hapje të procesit të brendshëm zgjedhor, duke përcjell...

Rikujtohet masakra serbe në Abri

Në Abri të Drenasit sot është përkujtuar masakra serbe, në të cilën 20 vjet më parë ranë dëshmorë tre vetë e u vranë 29...

Dita e demokracisë/ Veseli: Partitë të gjejnë gjuhën e përbashkët

“Demokracia përbën modelin më të mirë të qeverisjes në historinë politike të njerëzimit, pasi arrin të sigurojë një qeverisje e cila nuk e cenon...

Kufijtë, delegacioni nga Kosova takim me ish-presidentin Mejdani

Ish-presidenti Rexhep Mejdani priti në një takim kryetarin e Kuvendit të Kosovës z. Kadri Veseli dhe zëvendës kryeministrat Fatmir Limaj dhe Dardan Gashi. Gjatë takimit...

Basha takohet me Veselin: Të forcohet uniteti në Kosovë

Pak pas takimit me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kryeopozitari Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë të përbashkët për shtyp. Ai theksoi se...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...