Ballina Etiketimet Kadri Veseli

Etiketim: Kadri Veseli

Çfarë dinin Veseli e Haradinaj për bombardimet e NATO-s?

Njëri ishte në Zonë e Pashtrikut e tjetri në atë të Dukagjinit, por Ramush Haradinaj e Kadri Veseli, që të dy si eprorë të...

Veseli: Të dënohen të gjithë Karaxhiçët e Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli u shpreh se dënimi me burgim të përjetshëm për Radovan Karaxhiç është një mbështetje morale për mijëra...

Kryetari i Kuvendit motivon kombëtaren: Premio 1 milionë euro për Euro2020

Përpos kualifikimit historik, futbollistët e kombëtares së Kosovës do të mbushin edhe xhepat nëse presin një biletë për në Euro2020. Premtimi ka ardhur nga kryetari...

Kadri Veseli: Do të sigurojmë njohjen e Kosovës nga ana e...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë pas takimit me nënsekretarin e SHBA-së, David Hale, se i siguron...

“Dialogu do jetë përfundimtar”, Veseli: Mitrovica nuk do të shitet

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, deklaroi sot se dialogu me Serbinë do të jetë përfundimtar, ndërsa shtoi se kjo do t’i krijojë...

Veseli: Çdo qeveri që rrezikon raportet me SHBA mund të bjerë

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot në Mitrovicë se çdo qeveri që rrezikon raportet me SHBA-në dhe bazën e Bondsteel-it...

Këshilltari i Kadri Veselit: Ja për çfarë shërbeu darka me Ramën!...

Këshilltari i kryetarit të kuvendit të Kosovës, Adri Nurellari i ftuar në emisionin “Arena" nga Dritan Hila në Ora News, ka folur për darkën...

Kadri Veseli: Nuk do të ketë më ulje pagash, por vetëm...

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur se me “Ligjin për Pagat” do t’i jepet fund anarkisë që ka mbizotëruar mbi 20...

Pas takimit me ambasadorin amerikan, Kadri Veseli propozon pezullimin e taksës...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, ka deklaruar se taksa prej 100 për qind, e vendosur...

Veseli: Andej e këtej Ibrit do jetë një Mitrovicë dhe një...

Ka kaluar më shumë se një shekull nga rënia e Isa Boletinit, por koha dhe vitet nuk kanë arritur ta zbehin kujtimin e tij,...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...

Sesi funksionon Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e tregon lokal “Panorma”

Nga  Kim Mehmeti - Nuk besoj te ketë në Maqedoni ndonjë qytetarë të moshës madhore, i cili të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com