E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Kadri Veseli

Etiketim: Kadri Veseli

Veseli: Trepça, jo pjesë e pazareve me Beogradin

Trepça nuk do të jetë asnjëherë pjesë e pazareve në tavolinën e bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ka deklaruar kryetari i Kuvendit të Kosovës,...

Veseli i jep të drejtë Ramës: Kosova nuk humbet asgjë nga...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur në lidhje me polemikat e shumta të shkaktuara pas vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Kosovë-Kroaci / Veseli në Shkodër për ndeshjen, shkëmben dhurata me Ademin

Në Shkoder ka mbërritur për të ndjekur ndeshjen mes Kosovës dhe Kroacisë, por ndalesë në këtë qytet e shfrytëzoi për tu takuar edhe me...

“Ekipi i Kosovës, një Brazil i vogël”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli doli në pritje të heronjve të përfaqësueses së Kosovës në futboll. Ai ishte shumë i emocionuar, që kishte...

Arrestohet deputeti Glauk Konjufca, hodhi gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje është arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi akuzohet se ka hedhur gaz lotsjellës në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit.  Mësohet se...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...