E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Juventus

Etiketim: Juventus

Buffon: Nuk dua ta fitoj Topin e Artë, dua që njerëzit...

Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon, thotë se nuk ka si qëllim të fitojë Topin e Artë, por të dëshmojë se meriton të luajë në...

FOTO/ Juventus në avantazh ndaj Monakos, shihni reagimin e kryeministrit Rama

Ashtu siç dihet tashmë nga të gjithë, kryeministri Edi Rama është tifoz i flakët me skuadrën italiane të Seria A, Juventusin. Ndaj, nuk kishte si...

Komenti i parë i Ramës pas takimit me Bashën…për Juventusin

Takimi tre orësh në Presidencë nuk u përmbyll me asnjë marrëveshje për zgjidhjen e ngërçit politik. Ndërsa kur doli nga Presidenca s’pati asnjë deklaratë,...

Juventus vazhdon ëndrrën, eliminon Barcelonën

Juventusi është gjysmëfinalistja e dytë e Ligës së Kampionëve, duke vazhduar ëndrrën për triumf. Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt...

Juventus dhe Monaco në gjysmëfinale

Juventus heroik, Barcelonë "shterpë"! Skuadra kampione e Spanjës sot nuk ia ka dalë që të mposhtë rezistencën e hekurt të bardhezinjve në ndeshjen kthyese, duke...

Juve i dha leksion Barcelona, ja karikatura e ditës

Skuadra e Juventusit mposhti Barcelonën me rezultatin 3-0 për fazën e çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve. Bardhezinjtë zhvilluan një ndeshje të shkëlqyer duke u...

Kupa e Italisë. Juventusi kap finalen duke humbur

Ashtu si Roma me Lazion mbrëmë, gjysmëfinale e Kupës së Italisë ka pasur të njëjtin skenar: njëra skuadër fiton, por nuk kualifikohet për më...

Rama: PD të veprojë si Barcelona, të mos kërkojë shtyrjen e...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka marrë pjesë në Asamblenë Kombëtare ku gjatë fjalës së tij konfirmoi edhe njëherë qëndrimin e qeverisë mbi...

Juventus nis kontaktet me Simeonen

Diego Simeone është një trajnerët më të kërkuar në botë, pasi puna e tij në krye të Atletico Madrid sezonin e kaluar ka qenë...

Pornostarja nuk ia ndan sytë Juventusit

Lojtarët e futbollit janë ndër më të preferuarit e femrave në mbarë botën. Vittoria Risi është një ndër modelet më të njohura të pornografisë...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...