Ballina Etiketimet Juncker

Etiketim: Juncker

Tarifat ndaj makinave europiane, Juncker: Trump do bëjë si i ashpër,...

Shtetet e Bashkuara nuk do prezantojnë tarifa për makinat europiane në javën e ardhshme, sipas presidentit të Komisionit Europian që po largohet, Jean-Claude Juncker....

Negociatat, Juncker: Gabim historik; Tusk: Mos u dorëzoni

Presidenti në ikje e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, tha se vendimi negatvi për nisjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Negociatat, Juncker: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë parparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Evropian me...

Juncker, pas takimit me Johnson – “Rreziku i brexit pa marrëveshje...

Marrëveshja për të siguruar një dalje të lehtë të Britanisë nga Bashkimi Europian është ende e mundur, por rreziku i “hard Brexit” është gjithashtu...

Skandali me pensionet e “arta” të BE, Juncker e Mogherini mbi...

"Pensione të arta për Juncker dhe njerëzit e tij". Gazeta italiane “Il fatto quatidiano” ka zbuluar dokumentin e Komisionit Europian, ku janë përcaktuar pensione...

Nuk ka dakordësi për postet e BE! Juncker: Nuk është e...

Liderët e Bashkimit Europian dështuan të arrijnë në një marrëveshje këtej javë për kandidatët e posteve kryesore në kontinent dhe lajmëruan se do të...

Brexit, Juncker: Kemi bërë shumë lëshime ndaj Britanisë, nuk mundemi më

Shtyrja e Brexit përtej datës 29 mars është një vendim të cilin duhen ta marrin të gjitha vendet e Bashkimit Europian, por kjo nuk...

Juncker e tepron: Nuk kam fjetur natën e shkuar për shkak...

Presidenti i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker bëri një aluzion të keq për provën e Theresa May, ndërsa iu drejtua deputetëve evropianë sot, disa orë...

Dalja e Britanisë nga BE – May dhe Juncker premtojnë të...

Kryeministrja britanike Teresa May dhe Kryetari i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker kanë premtuar se do të përfundojnë negociatat që kanë, përpara takimit të liderëve...

Juncker për brexit: Marrëveshja nuk negociohet!

Bashkimi Europian është gati t’i japë më shumë garanci Britanisë mbi marrëveshjen tashmë të arritur, por nuk do ta rinegociojë traktatin apo protokollin për...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...