E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Jorida Tabaku

Etiketim: Jorida Tabaku

Jorida Tabaku: Kërbaç qeveritar mbi bizneset, që nuk dolën në votime

Financat, dështimi më i madh i kësaj qeverie! Sa herë janë në vështirësi rikthejnë dhunën ndaj bizneseve. Njësoj si dy vjet më parë, qeveria ka...

Tabaku: Korporata e Investimeve, aferë më gjigande se skema korruptive e...

Nga Jorida Tabaku: Në një akt të fundit banditesk, komisioni ekonomisë ka nisur tani diskutimet për ligjin antikushtetues të Korporatës të Investimeve! Korporata e investimeve –...

Investimet e huaja, Tabaku: Do zhbëjmë mentalitetin anti-biznes

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, përmes një postimi në facebook, thotë se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson...

Rreziku i Shqipërisë janë PPP-të, e konfirmon FMN-ja

Nga: Jorida Tabaku, ish-deputete e PD-së Shqiptarët dje mbushën Bulevardin Dëshmorët e Kombit njësoj si 9 protestat e tjera. Një protestë e tillë paqësore i...

Jorida Tabaku: Shqipëria e Ramës një dështim ekonomik

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se Shqipëria nuk përfitoi asnjë investim apo projekt nga vijimi i Samitit të Berlinit. Ajo rendit të gjitha...

Tabaku publikon hartën: Ja vendet që përfituan nga Samiti i Poznan

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, e ka cilësuar Samitin e Poznan, që po zhvillohet në Poloni, një humbje të madhe për Shqipërinë. Tabaku shkruan në...

Jorida Tabaku publikon vendet që përfituan nga Samiti i Poznan

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, e ka cilësuar Samitin e Poznan, që po zhvillohet në Poloni, një humbje të madhe për Shqipërinë. Tabaku shkruan në...

Tabaku: 85% e shqiptarëve e refuzuan Edi Ramën

Nga Jorida Tabaku 85% e shqiptareve refuzuan dje Edi Ramen, refuzuan farsen elektorale. Sic e ka zakon Edi Rama beri gjithcka per te manipuluar numrin...

Tabaku: Denonconi kërcënimet dhe shantazhet

Nga Jorida Tabaku Prisja një hetim apo procedim penal në lidhje me kryetaren e Bashkisë Roskovec e cila përdor pushtetin e saj për të kërcënuar...

Tabaku: Edi Rama nuk po kursen as invalidët për karrigen e...

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, ka denoncuar nga selia Blu, terrorin që Policia e Shtetit e vënë në urdhrat e Edi Ramës dhe Sandër Lleshaj...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...