E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet John Bolton

Etiketim: John Bolton

Pse John Bolton u largua nga posti i Këshilltarit të Sigurisë...

Në një njoftim në Twitter, Presidenti Donald Trump njoftoi se ai i ka kërkuar dorëheqjen Këshilltarit të Sigurisë Kombëtare John Bolton dhe se zëvendësimi...

Veton Surroi: Tri lexime të John Boltonit

Nga Veton Surroi Porosia për “korrigjimin e kufijve” të Kosovës nga Washingtoni erdhi nga njeriu, i cili ishte kundër pavarësisë së Kosovës. Por ka edhe më...

Donald Trump shkarkon këshilltarin John Bolton

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka njoftuar sot se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Sigurinë Kombëtare, John Bolton. Njoftimin për shkarkimin e...

Amerika paralajmëron Kinën: Kujdes me Hong-Kongun

John Bolton, këshilltari për Siguri Kombëtare i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka paralajmëruar Kinën të ketë kujdes me Hong-Kongun. “Mund...

Bolton: Sanksione ndaj atyre që mbështesin qeverinë e Maduros

Një ditë pasi Shtetet e Bashkuara vëndosën embargo të plotë ekonomike ndaj Venezuelës, Këshilltari i Sigurisë Kombëtare John Bolton thotë se Uashingtoni tani mund...

Raportimi nga mediat serbe: Bolton në Prishtinë dhe Beograd, vizita në...

Këshilltari i Presidentit amerikan, John Bolton, mund të vizitojë Beogradin dhe Prishtinën në fund të gushtit ose në fillim të shtatorit. Raportimi vjen nga...

Bolton: As Kosova e as Serbia nuk përfitojnë nga “status quoja”

Këshilltari amerikan për Sigurinë Kombëtare, John Bolton, tha se bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të lëvizin përpara dhe është “koha që të dyja...

Në prapaskenë lëviz fijet, John Bolton njeriu më i rrezikshëm i...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të përfshirë në tre konflikte të mëdha rreth botës, të cilat rrezikojnë të precipitojnë në luftë. Në sedijen...

Sa i fuqishëm është vërtet John Bolton?

Gjendja e tensionuar mes SHBA dhe Iranit po shkallëzohet në mënyrë dramatike. Për shumë vetë John Bolton është njeriu në prapaskenë që lëviz fijet....

Bolton kërkon nga ushtria e Venezuelës që të përkrah Guaidon

Këshilltari i sigurisë kombëtare në SHBA, John Bolton ka përkrahur thirrjen e Juan Guaido’s për mbështetje të ushtrisë në protestat që po bëhen për...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com