E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Johannes hahn

Etiketim: johannes hahn

Hahn: Nuk ka vend në BE për ata që mohojnë gjenocidin...

Komisionari evropian për Zgjerim paralajmëroi të gjithë zyrtarët e zgjedhur në Bosnjë që të mos e mohojnë gjenocidin në Srebrenicë dhe të gjitha aktgjykimet...

Hahn: Në tetor hapni negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

“I gjithë rajoni duhet të ndjekë shembullin e Maqedonisë së Veriut dhe të rrisë ritmin e reformave, veçanërisht të sundimit të ligjit, të drejtat...

Hahn: S’ka asnjë dyshim, vendi i Ballkanit Perëndimor është në BE

Në Pozan të Polonisë po zhvillohet samiti për vendet e Ballkanit Perëndimor, pjesëmarrese në Procesin e Berlinit. Pjesë e këtij Samiti do të jetë edhe...

Hahn “harron” Shqipërinë: Maqedonia e Veriut ka bërë progres

Në mes të debateve nëse Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, duhet të ndahen apo jo në vendimin e Këshillit për Çështjen e Negociatave, Komisioneri...

Integrimi i Ballkanit Perëndimor, Hahn përgatitet për të paraqitur raportin final

Të mërkurën e 29 Majit Komiteti i Politikës së Jashtme të Parlamentit Europian do të paraqesë raportet e përparimit në vendet e Ballkanit Perëndimor...

Zgjerimi ndihmon stabilitetin

Na ndajnë dhe pak ditë nga prezantimi i progres-raportit të Komisonit Europian për Shqipërinë nga i cili pritet një PO për çeljen e negociatave....

Progres-raporti për Shqipërinë prezantohet më 29 maj

Progres-raporti për ecurinë e Shqipërisë në përmbushjen e kushteve për anëtarësimin në Bashkimin Evropian do të publikohet më 29 maj, në mbledhjen e Komitetit...

Hahn: Hapja e negociatave për Maqedoninë e Veriut në interesin e...

Hapja e negociatave të pranimit me Maqedoninë e Veriut është në vetë interesin e Bashkimit Evropian dhe nëse nuk arrijmë të shpërblejmë marrëveshjen historike...

Sinjal për Shqipërinë? Hahn: Maqedonia nuk duhet të pres vendet që...

Komisionieri për Negociatat e Zgjerimit Johannes Hahn për herë të parë në reagimet e tij kërkon hapjen e negociatave vetëm për Maqedoninë e Veriut...

Protestat në Shqipëri, Hahn: Ndikim te vendimmarrësit në BE

Imazhi aktual i Shqipërisë e vështirëson një vendim pozitiv për hapjen e negociatave. Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn, në një intervistë për Deutsche Welle...

EDITORIAL

Krejt krimi i organizuar dhe mafia politike po hetojnë Presidentin

I gjithë llumi politik i mazhorancës, duke futur edhe disa deputetë pa pikë intelekti nga opozita e...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: Politika shkruan shkencën!

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...