E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Johann Wadephul

Etiketim: Johann Wadephul

Gjermania i quan “votimet lokale të 30 Qershorit”, Nënkryetari i CDU/CSU...

Nënkryetari i Grupit Parlamentar CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul flet për votime lokale në 30 Qershor, duke mos përmendur asnjëherë fjalën zgjedhje. Kancelaritë evropiane...

Ministrat Gjonaj dhe Lleshaj takime me deputetë dhe përfaqësues të Bundestagut...

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Berlin, Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zhvilluan takime me deputetët...

Zyrtari i CDU: Pa u ndëshkuar vjedhësit e votës nuk ka...

Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann Wadephul flet për gazetën “Shekulli”. Problemet kryesore të cilat vihen në dukej për Shqipërinë janë: korrupsioni, krimi...

Mogherini kritikohet nga deputetët gjermanë për ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini “ka shtyrë për planin e rrezikshëm të shkëmbimit të territoreve (midis Serbisë dhe Kosovës)”, ka thënë për...

Kotzias: Të hapen negociatat për Shqipërinë

Kur mbeten edhe pak dite nga vendimi përfundimtar i Këshillit te BE-se per hapjen apo jo te negociatave per Shqipërinë, Tirana zyrtare me ndihmën...

Prapaskenat, Gjermania përpiqet të bindë Francën për Shqipërinë

Nëse Gjermania ka një qëndrim pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit të Bashkimit Europian me Shqipërinë, Franca është vendi që ka dyshime për...

Deputeti gjerman: Qendrat për refugjatët në Shqipëri, ofertë pozitive

Intervistoi Adelheid Feiclke -  CDU i thotë Po Shqipërisë për negociatat, megjithatë pas kësaj vjen por, thotë deputeti i CDU-së, Johann Wadephul në intervistë për...

EDITORIAL

Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit Ilir Meta

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com