E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Jean-Claude Juncker

Etiketim: Jean-Claude Juncker

Probleme shëndetësore për Juncker

Presidentit në largim të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, i është dashur të ndërpresë pushimet në Austri, ku ndodhej këto ditë, për t’iu nënshtruar...

Pensionet e ”arta”, Juncker dhe Mogherini mbi 20 mijë euro në...

Sipas një investigimi të mediave italiane, presidenti në largim i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, do të arkëtojë 22 mijë euro në muaj, pasi...

Zgjedhja Von der Leyen, Juncker: Proces jo-transparent. Unë isha “spitzenkanditati” i...

Presidenti i Komisionit Europian që po largohet, Jean-Claude Juncker, tha se procesi i caktimit të pasardhëses së tij, gjermanen Ursula von der Leyen, nuk...

G20/BE: S’firmosim deklaratën nëse bie ndesh me premtimet për klimën

Bashkimi Europian kërcënoi me bllokimin e deklaratës finale të G20-ës, nëse ajo bie ndesh me premtimet e mëparshme mbi ndryshimet klimatike, sipas presidentit të...

Dialogu Kosovë- Serbi/ Juncker: Nëse kjo mosmarrëveshje nuk zgjidhet, nuk do...

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker gjatë një konferencë për shtyp, të mbajtur ditën e djeshme në Bruksel me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, ka folur edhe për...

Gafa e Juncker me zgjedhjet, ish-gazetari i BBC: Sa seriozë kur...

Ish-gazetari i BBC, Arben Manaj ka ironizuar deklaratat e presidentit të Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, pasi dje në konferencë me kryeministrin Edi Rama...

Zgjedhjet në Prill? Presidenti i KE-Ramës: Kur të duash buçko, ta...

Lapsusi ose e ndikuar nga diçka tjetër, Jean Claude Juncker, Presidenti i Komisionit Europian ka bërë një pyetje gjatë konferencës për shtyp në Bruksel...

Juncker: Nuk ka anëtarësim në BE për Kosovën dhe Serbinë pa...

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, porositi Kosovën dhe Serbinë, se nuk mund të llogarisin në anëtarësim në BE, pa një marrëveshje për...

Ylli Rakipi: Juncer foli nën avujt e alkoolit, Rama mori “qokën”

Në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24 po komentohet sot situata aktuale politike ai dhe përplasjet President-Kryeministër në distancë për datën...

Rama të hënën në Bruksel, do takohet me Juncker

Kryeministri Edi Rama do zhvillojë të hënën një vizitë zyrtare në Bruksel. Rama do takohet me kreu e KE, Jean-Claude Juncker, ndërsa vendi është përfshirë...

EDITORIAL

Asgjë e re nga FRONTI i Luksemburgut për Shqipërinë tonë!

Ministrat e 28 vendeve të Bashkimit Europian dje, të mbledhur në Luksemburg, nuk kanë arritur të marrin...

FORUM

Pse më erdhi turp nga Edi Rama në Beograd?

Nga Bardhyl Mahmuti* Më 10 tetor 2019, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama,...

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com