E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Jashtë afateve

Etiketim: Jashtë afateve

Jashtë afateve dhe tregtim në kushte mizerabel, AKU asgjëson 21 ton...

Jashtë afateve të skadencës, pa dokumentacionin përkatës si dhe tregtim jashtë kushteve të duhura. Sipas raportit javor AKU ka bllokuar 3 ton ushqime, janë asgjëruar...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...