Ballina Etiketimet Japoni

Etiketim: Japoni

Skena apokaliptike nga tajfuni “Hagibis”

Bilanci i tajfunit “Hagibis” që goditi Japoninë ditën e shtunë është i rëndë. 18 viktima, 13 të humbur dhe dëme shumë të mëdha materiale....

Tërmet dhe përmbytje njëherësh, dy goditje brenda ditësh në Japoni

Bashkë me përmbytjet, një tërmet i magnitudës 5.3 ka shkundur Japoninë, teksa vendi përpiqet t’i bëjë ballë stuhisë më të fuqishme në 60 vitet...

Tajfuni “Hagibis” godet Japoninë, një i vdekur. Shpejtësia pritet të arrijë...

Tajfuni më i fuqishëm i vitit "Hagibis" ka nisur në anën lindore të Japonisë, duke u spostuar së fundmi në qendër të vendit. Raportohet...

Pakt tregtar SHBA-Japoni/ Trump nuk premton heqjen e tarifave ndaj makinave

Presidenti i Shteteve të Bashkuara,  Donald Trump, tha se Washingtoni ka arritur një marrëveshje tregtare me Tokjon, marrëveshje që mund të zbatohet pa nevojën...

Ministri i Mjedisit: Uji radioaktiv i Fukushima do të derdhet në...

Kompania Tokio Electric Power, që operon termocentralin japonez në Fukushima, i cili u dëmtua rëndë nga tërmeti dhe cunami në muajin mars të vitit...

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën...

Përmbytje në Japoni, kërkohet evakuimi i 800 mijë personave

Thuajse 800 mijë persona në tre qytete japoneze iu është dhënë urdhër për evakuiim të mënjëhershëm për shkak të shirave të dendur. Një grua...

Japoni, paralajmërim për cunam

Vala e tërmetëve ka prekur frikshëm Japoninë. Një tërmet me magnitudë 6.5 i shkallës rihter u regjistruar pranë ishullit Honshu. Deri tani nuk ka...

“Irani përdor taktika mashtruese për të neutralizuar politikën e rreptë të...

Mohammad Mohaddesin, Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të koalicionit të opozitës iraniane NCRI  Në një intervistë me uebsitin Elaph të Londrës, Mohammad Mohaddesin,...

Tensione tregtare afrohen – Trump vizitë në Japoni

Presidenti i SHBA, Donald Trump mbërriti në Japoni ditën e sotme për një vizitë kryesisht ceremoniale për të treguar lidhjet e forta me Tokion...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...

Korporata e Investimeve, Rama var në qafë çelësin e pasurisë së vendit

Nga eksperti i ekonomisë Zef Preçi Ndërsa kryeministri Edi Rama udhëtonte drejt Brukselit për çështjen e negociatave, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com