E shtunë, Tetor 19, 2019
Ballina Etiketimet Jamal Khashoggi

Etiketim: Jamal Khashoggi

“Do të më mbysni”, gazeta turke zbulon bisedat horror të gazetarit...

Në fjalët e tij të fundit, gazetari Jamal Khashoggi u kërkoi vrasësve të tij që të mos i mbulonin gojën sepse ai vuante nga...

“Mos ma mbulo gojën, jam me astmë”, dalin bisedat se çfarë...

Vrasja e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi ende nuk është zbardhur plotësisht. Dyshohet se gazetarit iu dha një injeksion vdekjeprurës pas një përplasje me agjentët në konsullatën saudite...

Princi i Kurorës Saudite, vrasës i gazetarit disident Jamal Khashoggi

“Ekzistojnë prova të besueshme që meritojnë hetime të mëtejshme për një përfshirje të mundshme të princit të kurorës Saudite  Mohammed bin Salman në vrasjen...

Arabia Saudite po u jep miliona lekë e shtëpi fëmijëve të...

Fëmijët e gazetarit saudit të vrarë Jamal Khashoggi kanë marrë shtëpitë multimilionë dollarëshe dhe po paguhen mijëra dollarë në muaj nga autoritetet e mbretërisë,...

Zbulohen detaje të reja të tmerrshme rreth vrasjes së Khashoggit

Raporti i Drejtorisë së Policisë në Stamboll për vitin 2018 zbulon një numër detajesh lidhur me vrasjen brutale të gazetarit Jamal Khashoggi, që ndodhi...

Arabia Saudite denoncon rezolutat e Senatit amerikan

Arabia saudite ka denoncuar rezolutat e Senatit amerikan për t’i dhënë fund ndihmës ushtarake amerikane për luftën e udhëhequr nga Riadi në Jemen dhe...

Revista ”Time” zgjedh personazhin e Vitit

Për revistën “Time”, personi i vitit këtë radhë nuk është vetëm një. Ata janë shumë, janë një grup gazetarësh, me në krye disidentin saudit...

Senatori amerikan bën deklaratën e fortë: Princi saudit është i çmendur

Senatorët amerikanë kanë thënë se pas një takimi privat me përfaqësues të CIA-s, janë më të bindur se kurrë që princi saudit i kurorës,...

Vrasja e gazetarit saudit, dalin mesazhet në WhatsApp

Mesazhet në WhatsApp të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi disa javë para vdekjes së tij, mund të jetë një zhvillim thelbësor për motivin e vrasjes...

Vajzat e gazetarit të vrarë: Drita e tij nuk do të...

Noha dhe Razan Khashoggi, vajzat e gazetarit të vrarë saudit, kanë shkruar një artikull për gazetën amerikane “The Washington Post” ku kujtojnë babanë e...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Refuzimi i Francës lëndon

Preç Zogaj Në harkun e pak javëve Franca na “godet” dy herë. Herën e parë gabimisht (shumë njerëz...

‎Nuk e ka fajin Macron pse kemi kryeministër Ramën

Nga Oerd Bylykbashi "Zonja Kancelare Merkel, ju lutem hapni sa me pare negociatat me Shqiperine vetem per luften...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com