E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Izet HAxhia

Etiketim: Izet HAxhia

Ekstradimi i Izet Haxhisë, mbërrin në Turqi kërkesa e Ministrisë së...

Nisin zyrtarisht procedurat për ekstradimin e Izet Haxhisë nga Turqia, i cili konsiderohet si dëshmitari kyç në vrasjen e Azem Hajdarit 20 vite më...

Izet Haxhia nesër mbërrin në Tiranë

Izet Haxhia do të ekstradohet nesër nga Turqia. Oficerët e policisë shqiptare ndodhen në Turqi për të marrë ish-truprojen e Sali Berishës, i cili...

Në pritje të ekstradimit në Shqipëri, Izet Haxhia zgjedh avokatin për...

Kur e ndajnë vetëm pak ditë nga ekstradimi në Shqipëri, Izet Haxhiaj zgjedh avokatin që do e mbrojë për dosjen ‘Hajdari’. Gazetarja Klodiana Lala...

U vëtëdorëzua në policinë turke, Izet Haxhia dedikim të dashurës nga...

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, i cili u vetëdorëzua sot në policinë turke, në një kohë kur pret ekstradimin drejt Shqipërisë, i ka...

Dosja/KM Edi Rama i pagoi Izet Haxhisë 1400 euro shpenzime gjyqi

Kryeministri Rama ka firmosur në Këshillit të Ministrave datë 9 korrik 2014  vendimin për të kryer pagesën prej 1400 eurosh në adresë të Izet Haxhisë,...

Turqia miraton ekstradimin e Izet Haxhisë në Shqipëri

Ish-truproja i ish-kryeministrit Sali Berisha, Izet haxhia do të ekstradohet nga Turqia drejt Shqipërisë. Një vendim të tillë e ka marrë Gjykata e Lartë në...

Në gjak me familjen e Izet Haxhisë, thirrja e fortë e...

Flora Kurbaneshi është nëna e 4 fëmijëve, e cila e shqetësuar për fatin e tyre, bën apel në emisionin “Me zemër të hapur” në...

“Sapo dola nga burgu, thashë se i vetmi synim i imi...

Disa vite më parë, kur Sali Berisha ishte kryeministër, ai shfaqej në publik gjithmonë me jelep antiplumb. Atëhere pati shumë teori, mbi frikën e Berishës. Gazeta...

Shkruar nga Mimoza Dervishi për 25 vjetorin:”Koha Jone”- In Memoriam!

Nga Mimoza Dervishi (SHBA) Në 11 Maj gazeta e parë, vërtetë e pavarur shqiptare, "Koha Jonë" bën 25 vjeç. Unë hyra aty në gusht të...

“Berisha të sqarojë lidhjen me mafien italiane dhe shërbimet sekrete serbe”

Ish-bodiguari i Sali Berishës, Izet Haxhia, i cili sot është një nga kundërshtarët më të ashpër të tij, ka postuar një tjetër koment në...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...