E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Ivica Dacic

Etiketim: Ivica Dacic

Daçiç: Nëse hiqet taksa, Bolton viziton rajonin në fund të gushtit

“Nëse hiqet taksa, këshilltari i Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, John Bolton mund ta vizitojë rajonin në fund të gushtit”. Kështu deklaroi ministri i Punëve...

Daçiç “kapet” me kryeministrin e Bullgarisë për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka vazhduar me deklaratat e tij kundër Kosovës. Ai në një intervistë në mediat serbe pretendoj se BE...

Daçiç: S’është kompromis që ta njohim Kosovën në tërë territorin

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha se zgjidhja e kompromisit për çështjen e Kosovës nuk mund të nënkuptojë që Serbia të pranojë...

Ivica Daçiç: 10 shtete do tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç thotë se ka njëfarë vullneti të Gjermanisë dhe Francës për të mbajtur takimin në Paris por ka...

Daçiç skandal në OKB, “sulmon” ambasadorët e SHBA, Britanisë e Kosovës

Në përfundim të seancës për Kosovën në Kombet e Bashkuara të hënën, Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç i është afruar nga pas ambasadores...

Daçiç: Veriu i Kosovës s’mund të jetë në sovranitetin e Prishtinës

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç ka konfirmuar ambiciet e Serbisë për shtim të territorialitetit. Daçiç u shpreh se “veriu i Kosovës nuk...

Daçiç: Veriu i Kosovës t’i kalojë Serbisë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç ka konfirmuar ambiciet e Serbisë për ndarjen e Kosovës, duke thënë se “veriu i Kosovës nuk...

Ministri i Jashtëm serb i shpëton sulmit me bombë në Somali

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ishte Somali, në takim me presidentin e vendit në pallatin presidencial në Mogadishu, kur para kësaj ndërtese...

Daçiç: Kosova nuk është e gatshme për marrëveshje me Serbinë

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka bërë akuza të reja në drejtim të Kosovës. Serbia me shqiptarët dëshiron një marrëveshje pa pranuar zgjidhjet e...

Daçiç: Nuk pyesim Bosnjën për çështjen e Kosovës

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç e ka quajtur absurde dhe qesharake deklaratën e Kryetarit të Këshillit të Ministrave të Bosnjës e Hercegovinës Denis...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com