E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Italia

Etiketim: Italia

Italia “mbërthehet” nga moti i keq

Rrebeshet e shiut po përmbytin dhe shkaktojnë dëme në infrastrukturë e bujqësi në gjithë Italinë. Zonat qendrore të Venecies rrezikohen nga rritja e nivelit...

VOA: Italia do kërkojë në BE rihapjen e temës së negociatave...

Kryeministri italian Giuseppe Conte deklaroi sot se vendi i tij do të kërkojë në çdo takim të ardhshëm të Këshillit Europian që të merret...

Italia zëvendëson pipat plastike me makarona, super gjetje në uljen e...

E gjithë bota është në “luftë” të hapur kundër plastikës që po ndot oqeanet dhe jo vetëm. Kjo luftë është bërë aq e ashpër...

Italia perfekte dhe Zvicra fitojnë, Suedia frenon Spanjën (VIDEO)

Mbrëmjen e sotme janë luajtur disa ndeshje interesante për kualifikueset e “Euro 2020”. Spanja kualifikohet zyrtarisht, por nuk ka shkuar më shumë se një...

VIDEO/ Katër herë kampionët e Botës kualifikohen në Euro 2020

Italia është zyrtarisht pjesë e finaleve të Euro 2020. Kombëtarja Azurre ka regjistruar edhe fitoren e 7-të në po kaq ndeshje në grupin J e...

Qeveria e Italisë: Shqipëria vend i sigurtë, mos kërkoni azil

Fluksi i shqiptarëve në BE për të kërkuar azil, ka prekur edhe Italinë. Për qeverinë italiane, të gjithë shqiptarët që do të mundohen të...

Italia e Mancinit është perfekte, triumfon me përmbysje në Armeni (VIDEO)

Italia vijon rrugëtimin perfekt në eliminatoret e “Euro 2020”, duke marrë fitoren e 5-të në po kaq ndeshjes. Skuadra e drejtuar nga Roberto Mancini,...

Italia njeh patentat shqiptare, kushtet dhe dokumentet

Nga 8 shtatori, policia italiane nuk do të ndalojë automjetet që qarkullojnë me patenta shqiptare. Tashmë çdo shqiptar që disponon një lejë drejtimi të...

Riatdhesohen 680 shqiptarë nga Italia në Shqipëri

Në gjashtë mujorin e parë të 2019, 680 emigrantë të parregullt shqiptarë janë riatdhesuar nga Italia në Shqipëri duke u renditur në vendin e...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...