E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Itali

Etiketim: itali

Përplasen “kokë më kokë” 2 makinat, vdes 26-vjeçari shqiptar

Përplasja e dy makinave kokë më kokë ka rezultuar tragjijke për një 26-vjeçar shqiptar I cili humbi jetën në Itali. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e...

Prostitutat shqiptare, 600 euro në natë. Goditet ”Gjenerata e re”

Policia e Astit në Itali, ekzekutoi urdhër-arrestin e gjykatës ndaj një 25-vjeçari shqiptar, i cili kërkohej për shfrytëzim prostitucioni. Në korrik të vitit 2018,...

30 deri në 500 euro nata, zbulohet rrjeti i prostitutave shqiptare...

Emisioni investigativ italian "Le Iene" mbrëmjen e 5 nëntorit i ka kushtuar vëmendje historisë së vajzave shqiptare të cilat ushtrojnë prostitucion në rrugët e...

Shkatërrohet banda e shqiptarëve në Itali

Autoritetet italiane kanë shkatërruar një bandë trafikantësh droge e përbërë kryesisht nga shtetas shqiptarë. Banda drejtohej nga dy vëllezërit shqiptarë G. I., 25-vjeç dhe K....

Vdiq në aksident/ Identifikohet shqiptari në Itali

Mediat italiane kanë bërë publik identitetin e 48-vjeçarit shqiptar, i cili humbi jetën mbrëmjen e së shtunës në një aksident rrugor. Ai është identifikuar si...

Evakuime nga moti i keq në Itali. Përmbytje dhe rrëshqitje dheu

Koha e keqe ka shkaktuar telashe në Italinë fqinje, veçanërisht në zonat e Ligurias dhe Toskanës ku qindra familje janë evakuuar për shkak të...

Detaje nga takimi/ Çfarë i kërkoi Rama homologut italian, Conte

Njohje të sigurimeve shoqërorë për emigrantët shqiptarë që jetojnë në Itali. Kjo ka qenë kërkesa që kryeministri Edi Rama i ka bërë sot homologut...

Gruaja e dalloi grabitësin shqiptar nga fotoja, ja gjyqi interesant që...

Një gjyq interesant u zhvillua këto ditë në Itali, ku në qendër ishte edhe një shqiptar. Altin Marku, është pikasur si grabitës nga pronarja e...

Kryeministri Rama nis vizitën në Itali, VIDEO nga ceremonia

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Itali, ku është pritur nga homologu i tij Giusepee Conte. Rama ka shpërndarë në facebook edhe një video...

Ngjarje e rëndë në Itali, shqiptari vret kunatin me armë

Një shqiptar 45-vjeçar ka mbetur i vrarë me armë gjahu nga kunati i tij. Siç njoftojnë mediat italiane, ngjarja ka ndodhur në Nettuno të...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...