E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Isuf Kalo

Etiketim: Isuf Kalo

Isuf Kalo flet për Enver Hoxhën, Mehmet Shehun dhe Sali Berishën

Isuf Kalo, mjeku i diktatorit Enver Hoxha, ka dhënë një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në emisionin “Debati në Channel One”. Ai ka rrëfyer kujtimet...

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook, Presidenti Ilir Meta bënë me dije se...

“Kuçedra Nexhmije, Enveri nuk ishte…”/ Për herë të parë mjeku i...

Isuf Kalo, mjeku personal i Enver Hoxhës ka publikuar librin e tij ku ka rrëfyer sekret e “Blloku”. Kalo ka sjell kujtimet e tij...

“Blloku”/ Mjeku personal i Enver Hoxhës rrëhet në një libër

Mjeku personal i diktatorit Enver Hoxha, Isuf Kalo sjell një rrëfim të rrallë të jetës së Bllokut dhe portretizimin e udhëheqësit të shqiptarëve duke...

Dieta e re ushqimore në kopshte, Isuf Kalo ish mjeku kardiolog...

Pjesë e diskutimit për menu-në e re të të ushqyerit në kopshte e çerdhe është bërë edhe profesor doktor Isuf Kalo i cili u...

Isuf Kalo sqaron akuzën për vrasjen e Enverit dhe gabimin me...

27 vite nga rënia e sistemit komunist në media është përsëritur në mënyrë të shpeshtë akuza se Enver Hoxha është “helmuar” nga katër njerëzit...

Mjeku nxjerr sekretet e klinikës: Çfarë thoshte Enver Hoxha për Isuf...

Hektor Peçi, mjeku personal i diktatorit Hoxha, gjate intervistes e tij ne “Panorama”, zbulon detaje dhe sekrete nga jeta brenda klinikes se ish-udheheqesit komunist,...

Sokol Hoxha: Si më kërcënoi mua dhe Lilianën mjeku i Enverit

Në përgjigjen e tij për mjekun e të atit, Isuf Kalo, djali i ish-diktatorit, Sokol Hoxha, teksa flet per likuidimin e Everit, tregon se...

Isuf Kalo i përgjigjet Liliana Hoxhës: Akuzat e saj janë qesharake,...

Mjeku personal i Enver Hoxhës, profesor Isuf Kalo, tha dje se nuk kërkon t’u përgjigjet akuzave të zonjës Hoxha, të cilën e cilëson paciente...

“Anemia në sëmundjet kronike të veshkave” botim me vlera shkencore i Dr.Arjan...

Profesorë dhe akademikë të shquar vlerësojnë veprën shkencore që ju vjen në ndihmë Mjekëve të Familjes Nga Halil RAMA Botimi më i ri i Dr.Arjan...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com