Ballina Etiketimet Islande

Etiketim: Islande

Shqipëria dhuron spektakël dhe mund me “poker” Islandën (VIDEO)

Kombëtarja jonë rigjen fitoren, entuziazmin dhe merr një sukses shumë të rëndësishëm që na mban në lojë për kualifikueset e “Euro 2020”. Skuadra jonë...

Plazhi me rërë të zezë ku jetën e ke në fije...

Plazhi i bukur Reynisfjara në Islandë është i njohur në të gjithë botën për rërën e zezë të krijuar nga derdhja e lavës në...

Islanda merr vendimin, ligj për të ndaluar blerjen e tokës nga...

Në Islandë kanë nisur diskutimet për një ligj që ndalon të huajt për blerjen e tokës së saj. Autoritetet e vendit dhe banorët janë...

E pabesueshme/ 99.6% e popullsisë në Islandë ndoqën ndeshjen ndaj Argjentinës

Futbolli në Islandë është kthyer në gjënë më të rëndësishme në vitet e fundit. Pas barazimit historik ndaj Argjentinës, ka dalë të dhëna të...

Sampaoli: Islanda ekip i vështirë, por unë kam besim të verbër...

Më në fund do të vijë edhe momenti i Argjentinës, teksa nesër do të luajnë ndeshjen e parë në Kupën e Botës ndaj Islandës,...

Shtetet ku kosovarët do të mund të udhëtojnë pa viza

Dhjetori mund të jetë muaji kur edhe përfundimisht kosovarët mund të lëvizin lirshëm në zonën Shengen, sipas kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli....

Ky shtet kërkon të ndalojë synetllëkun, por s’do…

Një projekt-ligj i propozuar mbi ndalimin e bërjes synet të fëmijëve, ka ngritur në këmbë grupimet fetare që e kanë kundërshtuar menjëherë. Projekt-ligji e sheh...

“Leksioni” i radhës nga Islanda, ligj për barazi në…

Prej kohësh, Islanda konsiderohet si vendi i parë në botë përsa u takon të drejtave dhe mbrojtjes grave, barazisë mes sekseve si dhe luftës...

Nuk ka burra, ky shtet ofron 5 mijë euro për t’u...

Edhe pse është një shtet super i bukur, lindshmëria është e ulët. Për këtë, prej disa vitesh, qeveria e Islandës ofron të ardhura mujore...

Tërmeti në ishujt Solomon, autoritetet paralajmërojnë për tsunami

Pas tërmetit me magnitudë 7.7 ballë i cili goditi Ishujt Solomon, autoritetet kanë paralajmëruar se vendi mund të preket nga një Tsunami. Lëkundjet sizmike...

EDITORIAL

Opozitë, ku je? Kryeministri Rama nuk rrëzohet me facebook!

Kryeministri Rama nuk po jep shenja se do të shkojë në zgjedhje, ndonëse deri dje kishte shpresa,...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com