Ballina Etiketimet Islami

Etiketim: islami

Shkëmbimi i territoreve, Islami: Shqipëria thikë pas shpine BE-së

Kastriot Islami, ish-ministër i Jashtëm i Shqipërisë në periudhën 2003-2005, deklaroi në emisionin “I Ftuari” në A2 CNN se “ajo që do të ndodhë...

Aeronautika shqiptare, Islami synon Botërorin e vitit 2019

Mbyllja e një kalendari të suksesshëm aktivitetesh mblodhi më të mirët e aeronautikës shqiptare dhe shumë personalitete të tjera të sportit në një ceremoni...

“Islami do të jetë feja më e përhapur në botë brenda...

Sipas analizave të institutit amerikan Pew Research Center, me shumë mundësi, Islami do të jetë feja më e madhe e përhapur në botë brenda...

Të gjithë nga një shkollë kanë dalë

Nga Sadedin Çeliku/Janë të shumtë politikanë dhe lider partish që flasin për demokracinë, por askush nuk ja ka bërë hesapin. PD nxori si lider...

Reforma Zgjedhore, Islami: S’do ketë zgjedhje pa votim elektronik

Deputeti i Partisë Demokratike, anëtar i komisionit parlamentar për Reformën Zgjedhore, Kastriot Islami, u shpreh se nuk do të ketë zgjedhje pa garantuar proces...

Daniell Serwer: Kujdes nga islami politik i Erdoganit

“A mund të imagjinohet Kosova të mbetet imune në atë që po ndodh në pjesën tjetër të botës, unë do të thosha se ju...

Lufta e myslimanëve në rrugët e Britanisë, Eksperti: Islami mbart ”urdhër...

Ndarja e myslimanëve, ka shkaktuar luftë civile në rrugët e Britanisë, sipas shefit ekzekutiv kundër-ekstremizmit. Shefi ekzekutiv i Fondacionit Quiliam, Haras Rafiq, ka deklaruar...

Ministri Austriak: “Gratë në Shqipëri, paguhen për të dalë të mbuluara...

Ministri i punëve të jashtme i Austrisë, Sebastian Kurz pjesë e Samitit të refugjatëve sulmoi lidhur me "politikën e dyerve të hapura". "Nga një perspektivë...

Çfarë ka që nuk shkon me Islamin në ditët e sotme?

Nga Mustafa Nano/Vitin e shkuar m'u desh të rrija në Bruksel disa ditë, dhe aty pata rastin të vizitoja lagjen e myslimanëve turqë e...

Çfarë do të thotë “Allahu Ekber” dhe pse terroristët vrasin me...

Një njeri në Francë bërtiti "Allahu Ekber" dhe vrau mijëra vetë. Por çfarë do të thotë? Fraza "Allahu Ekber", ka qenë e lidhur me shumë...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com