E mërkurë, Korrik 24, 2019
Ballina Etiketimet Isis

Etiketim: isis

Arrestohet terroristi rus, luftoi përkrah ISIS në Siri

34 vjeçari rus R.M., është arrestuar nga policia shqiptare nën akuzën e pjesëmarrjesë në organizatë terroriste. I lindur dhe banues në Norilsk, Rusi, R.M. ka...

Arrestohet shqiptari në Gjermani, mbeshteste ISIS, transferonte para…

Autoritetet gjermane arrestuan një shtetas të Kosovës, i cili akuzohet se ka mbështetur grupin militant Shteti Islamik (IS), duke transferuar mijëra euro për një...

Luftuan krah ISIS, tre qytetarë francezë dënohen me vdekje

Një gjyq në Irak ka dënuar 3 qytetarë franceze me vdekje, pas shpalljes fajtor të tyre për bashkimin me Shtetin Islamik (ISIS), konfirmuan zyrtarët...

ISIS paralajmëron sulme në Londër dhe Nju Jork

ISIS ka paralajmëruar sulme në Londër dhe Nju Jork. Në posterat e publikuar prej tyre, ku në njërën prej i referohen kullës së sahatit...

Shqiptarja rrëfen tmerrin në Siri: Shkova beqare, u ktheva me tre...

Kjo është historia e shkurtër e njërës prej grave që u kthye në Kosovë nga Siria, e cila ishte bindur nga disa vajza për...

“Godet” ISIS, vret dy roje dhe plagos të tjerë në Libi

ISIS është ringjallur sërish dhe këtë herë ka goditur në Libi, aty ku prej kohësh kanë nisur trazira. Sulmi synonte që të merrej naftë...

Udhëheqësi i ISIS del para kamerave pas 5 vitesh, betohet se...

Një burrë që besohet të jetë udhëheqësi i Shtetit Islamik ISIS ka guxuar të dalë para kamerave duke u zotuar se do hakmerret për...

Masakra në Sri Lanka, lehtësohet “barra” e dhimbjes

Autoritetet në Sri Lanka kanë rishikuar me ulje numrin e viktimave të shkaktuara nga shpërthimet kamikaze të së dielës së kaluar, nga 353 të...

“M’u vranë dy burra, u martova për së treti në Siri...

Duke iu bindur fjalës së burrit, E.Sekiraqa thotë se kur ishte vetëm 19 vjeçe u nis për t’iu bashkuar kampeve të ISIS’it në Siri. ...

“Me Al-Bagdad deri në vdekje”, si ISIS kreu sulmet në Sri...

Organizata terroriste ISIS ka marrë përsipër autorësinë e sulmeve në seri në kishat e Sri Lankës. Tetë burra të IS shfaqen në disa pamje,...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...