E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Ish-presidenti

Etiketim: ish-presidenti

SHBA, arrestohet ish-presidenti i Perusë, në kërkim për korrupsion

Autoritetet amerikane njoftuan se kanë arrestuar ish-presidentin peruan Alejandro Toledo, bazuar në një urdhër të autoriteteve peruane nën akuzat për korrupsion. Sipas Departamentit të Drejtësisë...

Vdes në sallën e gjyqit ish-Presidenti egjiptian Muhamed Morsi

Ish-Presidenti Egjiptian, Mohamed Morsi ka ndërruar jetë në sallën e gjyqit. Lajmi është bërë i ditur nga televizioni publik këtë të hënë. Zyrtarisht thuhet se...

Ish-presidentit qëllon veten me armë para arrestimit

Ish-presidenti i Perusë, Alan García, ka tentuar të vrase veten përpara se të arrestohej nga policia. Ai u dërgua menjëherë në spitalin Casimiro Ulloa në...

Nishani i përvishet Ramës, ja pse janë të vërteta akuzat që...

Ish-Presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar si të turpshëm përgjigjen që Kryeministri Rama i ka kthyer Elez Biberaj, drejtor i 'Zërit të Amerikës' për Euro-Azinë, Elez Biberaj,...

I biri la nënshtetësinë shqiptare, ish-Presidenti Nishani tregon arsyet

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka sqaruar vendimin e të birit për të lënë nënshtetësinë shqiptare. Sipas ish-kreut të shtetit, djali i tij jeton prej rreth 10 vitesh në...

“Larja e makinës” arreston ish-Presidentin

Në Brazil, policia arrestoi ish-presidentin Michel Temer. Ai akuzohet si kreu i një organizate kriminale që në vitin 2006, krijoi një skemë korrupsioni që...

Ish-presidentit i vjedhin në banesë valixhen me 1 milionë dollarë

Pothuajse 1 milion dollarë ($ 914,000) jane vjedhur nga një çantë që i përkiste ish-presidentit Robert Mugabe. Sipas BBC, tre vetë u paraqitën në gjykatë...

Ish-presidenti, 100 mln dollarë ryshfet nga “El Chapo”

Ish-presidenti meksikan, Enrique Peña Nieto akuzohet se ka marrë një ryshfet 100 milionë dollarësh nga “mbreti” i karteleve të drogës, Joaquin Guzman, i njohur...

Ish-presidenti serb paralajmëron konflikt të ri me Kosovën

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiç, ka komentuar marrëveshjen e Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për ‘blic.rs’,   Tadiç është shprehur se nëse problemi i...

Nishani: Ligji përkeqësoi universitetet, koha më dha të drejtë mua dhe...

Ish-presidenti Bujar Nishani në një lidhje me skype për "Arena" në Ora News, sqaroi arsimi i lartë i miratuar tri vite më parë, përkeqësoi...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com