E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Ish-kryeministri

Etiketim: Ish-kryeministri

Berisha nxjerr videon: Ja qendrat e votimit të manipulimit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin me video të një qytetari nga periferitë e Tiranës. Sipas qytetarit, tre qendra votimi të vendosura njëra pas tjetrës...

Farsa e zgjedhjeve: “Ç’organizime gratis po bën Safet Gjici për vota…Ah...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar blerjen masive të votave që PS-ja po bën anembanë vendit, me joshje dhe me kërcënime. Denoncimi është mbështetur në...

Berisha: Opozita duhet të përdorë çdo mjet të mosbindjes për largimin...

Ish-kryeministri Sali Berisha në emisionin “Tempora” në RTV Ora  u shpreh se opozita duhet të përdorë të gjitha aktet e mosbindjes civile për largimin...

Berisha: Dënoj përdorimin çnjerëzor të truprojave nga Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish pas mohimit që Ministria e Brendshme i bëri denoncimit të tij se një truprojë e kryeministrit Edi Rama...

Nga paraburgimi i Kavajës i dërgojnë foto Berishës

Përmes një postimi në facebook, ish-kryeministri Sali Berisha publikon një mesazh që kanë dërguar në inboxin e tij, ku i shkruajnë se janë shoqëruar...

Ish-kryeministri Meksi: Vendimet e Fletores Zyrtare, të detyrueshme për zbatim

Ish-kryeministri, Aleksandër Meksi, ka dalë në krah të presidentit Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si datë zgjedhjesh. Për më tepër ai nuk pajtohet...

Denoncimi/ Berisha: Skandal në antifushatën e Partisë së Krimit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një banori nga Marinza në Patos që akuzon një zyrtar të policisë se iu bën presion dhe...

Denoncimi te Berisha: Shpërndahet teza e provimit në këmbim të votave

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një rast të shpërndarjes së tezës së provimit të anglishtes, në qytetin e Kukësit. Me një shënim në “Facebook”, Berisha...

Berisha: Dikur sodisnin detin, sot Rama nuk ia hap më telefonin...

Ish-kryeministri Sali Berisha e quan aktikushtetues vendimin për të ndaluar publikimet e përgjimeve. Në një status në facebook Berisha shkruan se një vendim i...

Berisha: “Bild” shpartallon Ramën dhe narkoshtetin

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar "shpartallim", për kryeministrin Edi Rama, publikimin edhe nga gazeta e njohur gjermane “Bild”, të fakteve kokëforta që provojnë ndikimin...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...